کد خبر: 17911تاریخ انتشار : 18:11:12 - پنج‌شنبه 11 فوریه 2021

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خبر داد: کلنگ‌زنی اولین کتابخانه سبز کشور در ساری با حضور استاندار مازندران

آئین کلنگ‌زنی اولین کتابخانه سبز کشور در ساری اسفند ماه برگزار می شود. ‎ آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از آئین کلنگ‌زنی اولین کتابخانه سبز کشور در ساری که توسط خیر محترم ساروی احداث خواهد شد، با حضور استاندار و مسئولین استان خبر داد. ولیپور در این گفتگو ضمن اشاره به خیر‌ساز بودن […]

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خبر داد: کلنگ‌زنی اولین کتابخانه سبز کشور در ساری با حضور استاندار مازندران

آئین کلنگ‌زنی اولین کتابخانه سبز کشور در ساری اسفند ماه برگزار می شود. ‎

آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از آئین کلنگ‌زنی اولین کتابخانه سبز کشور در ساری که توسط خیر محترم ساروی احداث خواهد شد، با حضور استاندار و مسئولین استان خبر داد.

ولیپور در این گفتگو ضمن اشاره به خیر‌ساز بودن این پروژه گفت: این ساختمان در زمینی به مساحت ۳۰۸ متر‌مربع در بوستان دامادی ساری ساخته خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با بیان اینکه این طرح برای نخستین‌ بار در کشور اجرا می‌شود، اظهار داشت: ساختمان کتابخانه سبز در کشور، یکی از اولین ساختمان‌های انرژی صفر محسوب می‌شود که امید داریم با همکاری و حمایت مسئولان و خیرین فرهنگی استان، هر چه سریع تر به بهره‌برداری برسانیم.

وی در ادامه افزود: کتابخانه سبز بر اساس تعریف استاندارد به کتابخانه‌ای گفته می شود که در آن با به‌کار بستن تدابیر مناسب، اثرات منفی بنا و فعالیت‌های کتابخانه بر محیط زیست طبیعی به حداقل می‌رسد.

هزینه کمتر ساختمان، منابع انرژی آسان ‌یاب و تجدیدپذیر مانند تهیه الکتریسته از نور خورشید در محل و جمع‌آوری آب باران برای مصرف در کتابخانه در مناطق پر باران‌ و استفاده از شوینده­ ها و پاک ­کننده ­های سازگار با محیط زیست از جمله مزیت های کتابخانه سبز است.

گفتنی این این مراسم اسفندماه ۱۳۹۹ با حضور استاندار، معاونین، مدیران کل دستگاه ها، در بوستان دامادی ساری، با حفظ پرتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.