کد خبر: 17980تاریخ انتشار : 14:06:02 - دوشنبه 22 فوریه 2021

۷۷ درصد پرونده کلانتری های مازندارن منجر به سازش شد

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی مازندران با اشاره به مصالحه ۷۷ درصدی پرونده‌های ارجاعی به دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری‌ها گفت: پلیس ملجاء و پناهگاه مردم است. سرهنگ علی دستور اظهار داشت: نیروی انتظامی در دهه گذشته با اتخاذ رویکرد جامعه محوری و استفاده از علوم انسانی، اجتماعی و تربیتی گام‌های بزرگی در راه امنیت […]

۷۷ درصد پرونده کلانتری های مازندارن منجر به سازش شد
معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی مازندران با اشاره به مصالحه ۷۷ درصدی پرونده‌های ارجاعی به دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری‌ها گفت: پلیس ملجاء و پناهگاه مردم است. سرهنگ علی دستور اظهار داشت: نیروی انتظامی در دهه گذشته با اتخاذ رویکرد جامعه محوری و استفاده از علوم انسانی، اجتماعی و تربیتی گام‌های بزرگی در راه امنیت عمومی و آرامش روانی جامعه برداشته است.وی این رویکرد را هدایت پلیس به سمت پیشگیری اجتماعی برشمرد و افزود: تعامل با دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را زمینه ساز کسب نتایج بسیار خوبی در این راستا بوده است.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان مازندران راه اندازی مرکز مشاوره و مددکاری اجتماعی در سازمان پلیس ابزار بسیار مناسبی در این زمینه برشمرد.

سرهنگ دستور با اشاره به نقش مؤثر مشاوره ومددکاری در کاهش بار قضائی وانتظامی کلانتری‌ها گفت: راه اندازی دوایر مشاوره و مددکاری اجتماعی کلانتری‌ها اقدامی است که اهداف مهمی مانند تعمیق نقش حمایتی پلیس در جامعه، کاهش حجم پرونده‌های ارجاعی به مراجع قضائی، ایجاد فراغت خاطر برای مراکز انتظامی در رسیدگی به امور اساسی و پیشگیری از وقوع جرم را دنبال می‌کند.

دستور، ارائه خدمات مشاوره‌ای، رفع مشکل مراجعان و مصالحه بین افراد در پرونده‌های ارجاعی به کلانتری‌ها که قابلیت مداخله حرفه‌ای در بحث مددکاری اجتماعی، روانشناسی و مشاوره دارند را از جمله وظایف مراکز مشاوره و مددکاری کلانتری‌ها برشمرد.

وی با اشاره به عملکر یکساله مرکز مشاوره ومددکاری کلانتری‌های استان از ابتدای سال جاری تاکنون، اظهار داشت: در طی این مدت چهار هزار و ۵۰۵ نفر حضوری به مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی آرامش استان مراجعه کرده اند.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان، تصریح کرد: همچنین ۲۱ هزارو ۳۴۵ پرونده برای مراجعین به دوایر مددکاری کلانتری‌های استان تشکیل شده که ۷۷ در صد از این پرونده‌ها ۱۶ هزارو ۲۵۲ پرونده توسط کارشناسان بررسی و منجر به صلح و سازش شد.

وی در پایان با اشاره به اینکه پلیس ملجا و پناهگاه عموم مردم جامعه است، اظهارکرد: تقویت مراکز مشاوره و تجهیز کلانتری‌ها به مشاوران مجرب و با تحصیلات مرتبط در دستور کار پلیس است است./مهر