کد خبر: 18066تاریخ انتشار : 8:01:06 - یکشنبه 7 مارس 2021

به مناسبت روز احسان و نیکوکاری انجام شد؛ اجرای «پویش مهربانی» توسط کتابخانه های عمومی مازندران

به مناسبت روز احسان و نیکوکاری پویش مهربانی توسط کتابخانه های عمومی مازندران اجرا شد. احسان و نیکوکاری، از زیباترین صفات و پرشکوه‌ترین جلوه‌های انسانیت است و این احسان، در اوج ظهور خود و در بالاترین درجه خود، به شکل ایثار ظاهر می‌شود. اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران در راستای حفظ و تعالی سنت‌ […]

به مناسبت روز احسان و نیکوکاری انجام شد؛ اجرای «پویش مهربانی» توسط کتابخانه های عمومی مازندران

به مناسبت روز احسان و نیکوکاری پویش مهربانی توسط کتابخانه های عمومی مازندران اجرا شد.

احسان و نیکوکاری، از زیباترین صفات و پرشکوه‌ترین جلوه‌های انسانیت است و این احسان، در اوج ظهور خود و در بالاترین درجه خود، به شکل ایثار ظاهر می‌شود.

اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران در راستای حفظ و تعالی سنت‌ احسان و نیکوکاری و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در رفع نیاز محرومان و اقشار آسیب‌پذیر و مشارکت در روز احسان و نیکوکاری اقدام به پویش مهربانی در کتابخانه های عمومی استان کرده است.

در این پویش کتاب، اقلام بهداشتی، پوشاک و … برای کودکان مناطق محروم استان مازندران تهیه و توزیع شده است.

آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با گرامیداشت روز احسان و نیکوکاری گفت: کتابداران به عنوان فعالان عرصه فرهنگی همواره در تمام عرصه ها پیشگام هستند و در روز احسان و نیکوکاری حماسه نوعدوستی خلق کردند.

وی بیان کرد: جشن نیکوکاری صرف نظر از هدایایی که طی آن جمع آوری می شود به لحاظ معنوی، اجتماعی و فرهنگی دارای کارکرد های ویژه ای است که از جمله آنها می توان به گسترش و تقویت هرچه بیشتر فرهنگ احسان و انفاق، کمک به همنوع و انسجام اجتماعی اشاره کرد.

ولیپور با اشاره به اینکه احسان و نیکی به دیگران، مانند دیگر اعمال نیکو آثار و برکاتی به همراه دارد، افزود: کتابداران با سرمايه احسان و نیکوکاري، مهرورزی و محبت را متبلور و نهال عشق و خوبي را بار ديگر آبياري کردند.

https://mazandaran.iranpl.ir/picture/showobjectpicture.aspx?objecttype=news&objectid=f1fe9dee-6632-4424-aef2-aa0f7d11b9f5&pictureindex=0&thumbtype=fix%22;