کد خبر: 18077تاریخ انتشار : 10:53:09 - چهارشنبه 10 مارس 2021

حسین زادگان: مازندران در ایجاد اشتغال روستایی پیشرو است / خدمات رسانی دولت به روستاها مهاجرت معکوس را افزایش داد

احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری که با حضور معاون روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در محل استانداری مازندران برگزار شد، با بیان اینکه با اجرا و تکمیل طرح های عمرانی در دست اقدام، تحول بسیار بزرگی در منطق روستایی مازندران ایجاد می‌شود، افزود: در صورت افزایش و تخصیص […]

حسین زادگان: مازندران در ایجاد اشتغال روستایی پیشرو است / خدمات رسانی دولت به روستاها مهاجرت معکوس را افزایش داد

احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری که با حضور معاون روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در محل استانداری مازندران برگزار شد، با بیان اینکه با اجرا و تکمیل طرح های عمرانی در دست اقدام، تحول بسیار بزرگی در منطق روستایی مازندران ایجاد می‌شود، افزود: در صورت افزایش و تخصیص کامل اعتبارات مربوط به توسعه مناطق روستایی، علاوه بر بهبود وضع معیشتی روستایی و جلوگیری از مهاجرت آنان به مناطق شهری، شاهد ایجاد اشتغال پایدار در این مناطق خواهیم بود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های فراوان مازندران بویژه در بخش کشاورزی، اظهار داشت: با همت دولت تدبیر و امید، طرح‌ های بسیار بزرگی در بخش کشاورزی استان تکمیل و یا در دست اقدام است که توسعه واحدهای گلخانه‌ای به عنوان یک طرح بسیار موفق و پرداخت تسهیلات مورد نیاز به فعالان این عرصه تنها نمونه کوچکی از توجه دولتمردان در این بخش است.

حسین زادگان از توسعه کشت محصولات گلخانه‌ای در مازندران به عنوان یک ظرفیت عظیم در ایجاد اشتغال پایدار نام برد و گفت که با تلاش‌ها و اقدام‌های صورت گرفته، مجوز کشت محصولات گلخانه ای در ۴۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی شرق استان صادر شده است.

نماینده عالی دولت در مازندران، از توسعه کشت واحدهای گلخانه‌ای، مجتمع‌های دامی، فرش دستبافت و بومگردی به عنوان ظرفیت‌های فراوان استان در ایجاد اشتغال پایدار در این استان نام برد و افزود: در صورت پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، علاوه بر ایجاد طرح‌های اشتغالزا و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، شاهد بهبود وضع معیشتی مردم در این مناطق خواهیم بود.

حسین‌زادگان بر لزوم تهیه و تدوین طرح‌های اولویت‌دار بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت که در صورت تحقق این مهم، علاوه بر ایجاد زیرساخت‌های توسعه، گام های اساسی در راستای بهبود وضع معیشتی مردم برداشته خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران هم در این نشست با بیان اینکه در پنج مرحله و در قالب بسته‌های حمایتی و غیرحمایتی برای ایجاد طرح‌های اشتغالزا در روستاهای مازندران ۶۴۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است ،گفت که از سال ۹۷ تاکنون به سه هزار و ۹۰۰ طرح اشتغالزا در مناطق روستایی مازندران، ۴۹۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

مهدی رازجویان افزود: این میزان تسهیلات به طرح‌های مختلف اشتغالزا از جمله در بخش کشاورزی، دامپروری، توسعه واحدهای گلخانه‌ای و دیگر زمینه های اشتغال روستایی پرداخت شده است که در نوع خود بی‌نظیر و یا کم سابقه بوده است.

وی بر لزوم تسهیل‌گری در روند پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغالزا تاکید کرد و افزود: در صورت تحقق این مهم و تخصیص کامل منابع مالی مورد نیاز، تحول بسیار بزرگی بویژه در بخش اشتغال مناطق روستایی مازندران ایجاد می‌شود که این خود نوید بخش آینده‌ای روشن برای مردم این استان است.