کد خبر: 18104تاریخ انتشار : 13:45:24 - جمعه 19 مارس 2021

برگزیدگان مازنی جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران با حضور استاندار تجلیل شدند

پنجاه و نهمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان با حضور استاندار مازندران، بابایی کارنامی، نماینده مردم شریف ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی استان در سالن شماره یک استانداری برگزار شد. حسین زادگان، گفت: کتاب در شمار مهم ترین عناصر فرهنگی است و […]

برگزیدگان مازنی جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران با حضور استاندار تجلیل شدند

پنجاه و نهمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان با حضور استاندار مازندران، بابایی کارنامی، نماینده مردم شریف ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی استان در سالن شماره یک استانداری برگزار شد.

حسین زادگان، گفت: کتاب در شمار مهم ترین عناصر فرهنگی است و همه باید برای ترویج کتابخوانی اهتمام کنند.

استاندار مازندران با عنوان اینکه جایگاه کتاب و کتابخوانی مازندران در سطح ملی مطلوب است، خاطرنشان کرد: به نقش روستاها در توسعه فرهنگ کتاب خوانی و احداث کتابخانه ها می بایست بیش از پیش توجه گردد و طی روزهای اخیر شاهد اقدامات تحسین برانگیزی در برخی از مناطق استان در این راستا بودیم.

او یادآور شد: برای گسترش فرهنگ کتابخوانی، نیازمند یک نهضت فرهنگی هستیم.

استاندار مازندران در این جلسه با اشاره با قدردانی از اقدامات خوب اداره کل کتابخانه های عمومی استان در سال جاری، گفت: کتابخانه های عمومی استان با خلاقیت، نوآوری، ابتکار و مطالبه گری اقدامات خوبی را انجام داده است که جای تقدیر دارد.

احمد حسین‌زادگان خواستار سیاست های تشویقی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با نهادهای فرهنگی استان شد و افزود: شهرداری ها سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی را به موقع پرداخت کنند تا برنامه ها به درستی انجام شود.

وی به ظرفیت خیران استان اشاره کرد و گفت: نباید از ظرفیت خیران کتابخانه ساز غافل شد و با بهره‌گیری از این ظرفیت اقدامات لازم را برای فضا ‌سازی و توسعه کتابخانه‌های عمومی استان بیش از پیش انجام داد.

استاندار مازندران از دستور سریع برای تکمیل کتابخانه مرکزی ساری داد و گفت: قرار است در ابتدای سال آینده جلسه جداگانه ای برای بررسی روند و پیشرفت کتابخانه مرکزی برگزار شود.

آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران نیز در این جلسه ضمن گزارش عملکرد یک ساله از اقدامات و خدمات اداره کل، از استاندار مازندران که همواره حامی اهالی کتاب و کتابخوانی است، قدردانی کرد.

در پایان این جلسه با حضور استاندار مازندران و مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از برگزیدگان جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران و پرنیا شعبانی مروج برتر کتابخوانی کشور تجلیل شد.