کد خبر: 19129تاریخ انتشار : 14:36:01 - دوشنبه 26 جولای 2021

سطح ذخایر خونی در مازندران کاهش یافت

ذوالفقار تقوی از کاهش شدید سطح ذخایر خون و فرآورده های خون در استان خبرداد و اظهار داشت: به دلیل اوج گیری مجدد کرونا و گرمای هوا، انتقال خون مازندران با کاهش چشمگیر مراجعه کنندگان برای اهدای خون روبرو شده و در صورت ادامه دار بودن این روند، ۵۰ مرکز درمانی استان با چالش جدی […]

سطح ذخایر خونی در مازندران کاهش یافت

ذوالفقار تقوی از کاهش شدید سطح ذخایر خون و فرآورده های خون در استان خبرداد و اظهار داشت: به دلیل اوج گیری مجدد کرونا و گرمای هوا، انتقال خون مازندران با کاهش چشمگیر مراجعه کنندگان برای اهدای خون روبرو شده و در صورت ادامه دار بودن این روند، ۵۰ مرکز درمانی استان با چالش جدی مواجه خواهند شد.
وی با اشاره به طول عمر محدود خون و فرآورده‌های خون، افزود: از مردم نوعدوست مازندران می‌خواهیم در این شرایط خاص بیماران و نیازمندان به خون را فراموش نکنند و با حضور مستمر در پایگاههای انتقال خون استان ،به یاری بیماران نیازمند به خون بشتابند.
تقوی افزود: تمامی پروتکل‌های بهداشتی در پایگاههای انتقال خون مازندران در بالاترین سطح رعایت می‌شود و داوطلبان اهدای خون از این بابت نگرانی تداشته باشند.
انتقال خون مازندران با داشتن ۱۴ مرکز ثابت و سیار اهدای خون تامین نیاز خون و فرآورده های خونی، ۵۰ مرکز درمانی استان را برعهده دارد.