کد خبر: 2030تاریخ انتشار : 15:32:07 - چهار شنبه 20 ژوئن 2018

دارنده مدال نقره المپیک: اعتیاد منجلابی که همه زندگی را غرق می کند

دارنده مدال نقره مسابقات کشتی المپیک و سفیر پیشگیری از اعتیاد مازندران گفت: اعتیاد منجلابی است که نه تنها فرد معتاد را درخود فرو میبرد بلکه همه زندگی او را هم در خود غرق می کند. به گزارش مازنی خبر ، کمیل قاسمی در گفتگویی درباره نقش ورزش در پیشگیری از آسیب های اجتماعی نظیر […]

دارنده مدال نقره المپیک: اعتیاد منجلابی که همه زندگی را غرق می کند

دارنده مدال نقره مسابقات کشتی المپیک و سفیر پیشگیری از اعتیاد مازندران گفت: اعتیاد منجلابی است که نه تنها فرد معتاد را درخود فرو میبرد بلکه همه زندگی او را هم در خود غرق می کند.

به گزارش مازنی خبر ، کمیل قاسمی در گفتگویی درباره نقش ورزش در پیشگیری از آسیب های اجتماعی نظیر اعتیاد گفت: به نظر من ورزش نقطه مقابل اعتیاد وعاملی برای جلوگیری از این بلای خانمانسوزاست و موجب سرزندگی انسان ها وکاهش استرس خواهد شد.

وی افزود: با روی آوردن جوانان به ورزش دیگر نیازی به روی آوردن به روش های ناسالم برای داشتن شادی موقت نیست.

این کشتی گیر مازنی با بیان اینکه اعتیاد همیشه و در همه جا در کمین هر قشری از جامعه است، بر لزوم پیشگیری از این بلای خانمانسوز تاکید کرد.

وی افزود: سرمایه گذاری در حوزه ورزش برای جوانان و سوق دادن آنان به امر ورزش موجب می شود افراد کمتری در دام اعتیاد گرفتار شوند.

سفیر پیشگیری از اعتیاد مازندران، تصریح کرد: با توجه به افزایش میل مصرف و تغییر و تنوع در اشکال اعتیاد، می طلبد سرمایه گذاری بیشتری از سوی مسئولین بر روی ورزش صورت بگیرد تا با هدایت جوانان به سمت ورزش و فرهنگ سازی این مهم، گام بلندی در جهت کاهش و پیشگیری از اعتیاد در استان برداشته شود.

قاسمی، افزود: امروز «امر و نهی و نصیحت کردن» جوان تاثیرمعکوس دارد که بایستی روش های دیگری را برای آگاهی بخشی جوانان و هدایت آنان به سمت ورزش و دیگر سرگرمی های سالم جایگزین کنیم.

وی، به نقش رسانه و فضای مجازی در امر پیشگیری از اعتیاد اشاره کرد و افزود: تلاش بیشتری بایستی از سوی نهادهای ذیربط صورت بگیرد تا جوانان کمتری در دامن اعتیاد بیفتند .

سفیر پیشگیری از اعتیاد مازندران و قهرمان 125کیلوگرم کشتی ایران، گفت: جوانان و همه افراد جامعه باید بدانند که اعتیاد منجلابی است که نه تنها فرد معتاد را در خود غرق می کند بلکه خانواده و تمامی تعلقات او را هم در این منجلاب خانمانسوز فرو برده و دچار چالش می کند.

قاسمی در خاتمه با توصیه اینکه جوانان اوقات فراغت و بیکاری خود را با ورزش کردن سر کنند، افزود: توجه به ورزش و گسترش آن در سطوح مختلف جامعه می تواند نقش مهمی در جلوگیری از گرایش جوانان بسوی اعتیاد داشته باشد.