کد خبر: 2118تاریخ انتشار : 15:44:07 - شنبه 23 ژوئن 2018

مروری بر سوابق رییس جدید و مازندرانی سازمان عقیدتی ، سیاسی نیروی انتظامی

مازنی خبر : حجت الاسلام والمسلمین ادیانی در تاریخ 27 خرداد ماه سال جاری با حکم مقام معظم رهبری به سمت ریاست سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران منصوب شد که در ادامه مروری بر سوابق وی خواهیم داشت. حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا ادیانی در سال ۱۳۴۳ در شهرستان قائم شهر […]

مروری بر سوابق رییس جدید و مازندرانی سازمان عقیدتی ، سیاسی نیروی انتظامی

مازنی خبر : حجت الاسلام والمسلمین ادیانی در تاریخ 27 خرداد ماه سال جاری با حکم مقام معظم رهبری به سمت ریاست سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران منصوب شد که در ادامه مروری بر سوابق وی خواهیم داشت.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا ادیانی در سال ۱۳۴۳ در شهرستان قائم شهر استان مازندران دیده به جهان گشود.
پس از اخذ مدرک دیپلم، برای تحصیل در مقطع کارشناسی رشته حقوق و معارف اسلامی در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) راهی قم شد.
وی مقطع کارشناسی ارشد را در رشته علوم سیاسی و سپس مقطع دکترا را در رشته علوم سیاسی با گرایش انقلاب اسلامی با موفقیت در موسسه آموزش و پژوهشی امام خمینی (ره) سپری کرد و در این مدت از درس خارج فقه و محضر اساتید و فرهیختگان حوزه در شهر مقدس قم بهره مند شد.
تهیه و تدوین مقالات اعتقادی ،فقهی، اجتماعی و اخلاقی ، گردآوری و تالیف کتاب “کاربست مصلحت در نظام جمهوری اسلامی” ، ” دنیا و دنیا گرایی در نهج البلاغه” و ” موعظه خوبان” ، نظارت علمی بر بیش از ۳۰ عنوان کتاب در پژوهشگاه امام صادق(ع)، طراحی و تنظیم دوره ها، سرفصل ها و محتوای متون آموزشی مراکز آموزشی و دانشگاهی سپاه و نیز ارائه طرح های نوین آموزش های دینی و اجرای آن در سطوح مختلف سپاه را می‌توان از اهم سوابق علمی و پژوهشی حجت الاسلام و المسلمین ادیانی برشمرد.
وی از سال 1365 با عضویت در سپاه ، رسالت خطیر پاسداری از انقلاب اسلامی را برگزید و در مدت خدمت، مسئولیت های مختلفی از جمله مسئول نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه سپاه جنوب ، مسئول امور روحانیون نیروی مقاومت بسیج، مشاوره امور مساجد نیروی مقاومت بسیج ،مسئول نمایندگی ولی فقیه در فرماندهی لجستیک نیروی مقاومت بسیج ، مسئول نمایندگی ولی فقیه در مرکز اردویی بسیج، مسئول آموزش عقیدتی سیاسی بسیج ،مسئول آموزش عقیدتی سیاسی نیروی دریایی سپاه، جانشین نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه ، ریاست پژوهشگاه امام صادق علیه السلام را بر عهده داشت.
حجت الاسلام والمسلمین ادیانی در سال 1391 با حکم حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده وقت ولی فقیه در سپاه به سمت معاون تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه منصوب شد و در طی این مدت گام‌های موثری را در راستای ارتقای معنویت ،معرفت و بصیرت دینی آحاد کارکنان و خانواده‌های سپاه برداشت .
وی در سال های 1391، 1393 و 1395 به عنوان مدیر برتر عقیدتی سیاسی در جشنواره مالک اشتر نیروهای مسلح توسط معاونت اشراف فرماندهی کل قوا انتخاب شد.
حجت الاسلام و المسلمین ادیانی بیست و هفتم خرداد سال جاری با حکم مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا امام خامنه ای (مدظله العالی) به سمت ریاست سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.
متن حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی برای حجت الاسلام والمسلمین ادیانی به این شرح است:

جناب حجت الاسلام آقای حاج سید علیرضا اَدیانی

نظر به تعهد و شایستگی و تجارب ارزنده، شما را به ریاست سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران منصوب میکنم. ارتقای هوشیاری و بصیرت دینی و انقلابی آحاد کارکنان خدوم نیروی انتظامی و خانواده آنان و نظارت بر پیاده‌سازی موازین شرعی در تمام فرآیندها و روشهای عملی نیرو، آشناسازی بیش از پیش پلیس در برخورد حکیمانه با مردم و تعامل اثربخش و هم افزا با فرماندهی ناجا و دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا مورد انتظار است.
از تلاشهای ارزشمند جناب حجت ‌الاسلام آقای حاج شیخ ابوتراب بهرامی در طول خدمت تشکر و قدردانی میکنم و توفیق همگان را از خداوند متعال مسألت دارم.
سید علی خامنه‌ای
۲۷ خرداد ۱۳۹۷

https://media.mehrnews.com/d/2015/05/07/3/1683620.jpg?ts=1486462047399