کد خبر: 21757تاریخ انتشار : 13:57:48 - پنج‌شنبه 16 ژوئن 2022

حمایت مالی از طرح‌های اقتصادی مصوب سفر رئیس جمهور به مازندران آغاز شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران گفت: حمایت مالی از ۶۴۶ طرح اولویت‌دار اقتصادی مصوب سفر رئیس جمهور به مازندران با اعطای تسهیلات ۱۱ هزار و ۲۶۶ میلیارد تومانی با همراهی بانک‌های عامل از امروز پنجشنبه ۲۶ خرداد آغاز شد.  حسن خیریانپور در نشست پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به مازندران در سالن جلسات استانداری […]

حمایت مالی از طرح‌های اقتصادی مصوب سفر رئیس جمهور به مازندران آغاز شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران گفت: حمایت مالی از ۶۴۶ طرح اولویت‌دار اقتصادی مصوب سفر رئیس جمهور به مازندران با اعطای تسهیلات ۱۱ هزار و ۲۶۶ میلیارد تومانی با همراهی بانک‌های عامل از امروز پنجشنبه ۲۶ خرداد آغاز شد.

 حسن خیریانپور در نشست پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به مازندران در سالن جلسات استانداری افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته در سفر استانی آیت الله سیدابراهیم رئیسی به مازندران طرح‌های مهم توسعه‌ای در حوزه صنعت و تولید شناسایی شد و با حمایت‌های مالی و اداری به طور حتم ظرفیت اشتغال‌آفرینی این بنگاه‌های اقتصادی افزایش چشمگیری خواهد یافت.

وی با بیان این که بدون همراهی بخش خصوصی و سرمایه گذاری فعالان اقتصادی توسعه مازندران امکان‌پذیر نیست، گفت: برای شکوفایی ظرفیت‌های استان دستگاه‌های اجرایی و ستادی تمام قد در خدمت سرمایه‌گذاران خواهند بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران همراهی بانک‌های عامل در تخصیص و اعطای تسهیلات مصوب سفر رئیس جمهور به استان را اجتناب‌ناپذیر عنوان کرد و ادامه داد: بانک‌ها با کلان‌نگری و پرهیز از کاغذبازی‌های اداری روند اعطای تسهیلات سرمایه در گردش و ثابت به بنگاه‌های تولیدی را تسهیل کنند.

خیریانپور توضیح داد: ۲ هزار و ۶۸۸ میلیارد تومان تسهیلات هم ویژه ازدواج جوانان در سفر استانی رئیس جمهوری به مازندران مصوب و بانک مرکزی مکاتبه پرداخت آن را با بانک‌های عامل انجام داده است.

وی بر تفکیک و نظارت شهرستانی طرح‌های عمرانی، زیرساختی و اقتصادی مصوب سفر رئیس جمهوری به مازندران از سوی فرمانداران در کنار بُرش دستگاهی تاکید کرد و افزود: مستندسازی پیگیری‌ها در جذب اعتبارات و نظارت بر طرح‌ها با جدیت از سوی مسئولان امر دنبال شود.

لزوم رعایت سلسله مراتب اداری در پیگیری مصوبات

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران هم در این نشست گفت : دستگاه‌های اجرایی در پیگیری ، نظارت و کنترل طرح‌های عمرانی و زیرساختی مصوبات سفر رئیس جمهوری به مازندران با استانداری هماهنگ باشند تا با همراهی و نظارت معاونان تخصصی استاندار روند پیشرفت طرح‌ها تسریع شود.

رضا علیخانی اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی استان در  مکاتبات اداری پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهوری خود با وزارتخانه‌ها نامه را به استانداری مازندران هم رونوشت بزنند تا به صورت مشخص و طبق زمان‌بندی مباحث کاری در این بخش پیش برود.

 آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در هفدهمین سفر استانی دولت سیزدهم، روز جمعه ۲۰ اسفند وارد استان مازندران شد. بازدید از تعدادی طرح‌ اقتصادی و عمرانی و بازدیدهای سرزده، دیدار با اقشار مردم، دیدار با مجموعه کارشناسان ارشد محیط زیست و همچنین شرکت در شورای اداری استان در سفر یک‌روزه رئیس جمهور به مازندران برنامه‌ریزی شده بود.
استاندار مازندران در روز ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ با اعلام تشکیل ستاد ویژه پیگیری مصوبات سفر رییس جمهوری به این استان، در حکمی حسین شاه‌پری را به عنوان مسوول ستاد و بازرس ویژه پیگیری منصوب کرده است.