کد خبر: 21856تاریخ انتشار : 12:06:03 - سه‌شنبه 21 ژوئن 2022

پلمب واحد تولیدی با نشان جعلی استاندارد در مازندران

یک واحد تولیدی مواد شوینده با نشان جعلی استاندارد در مازندران پلمب شد. رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد مازندران گفت: در راستای اجرای طرح نظارت بر واحد‌های تولیدی و مراکز عرضه و توزیع استان، یک واحد تولیدی مواد شوینده با مشخصات غیر واقع و با علامت جعلی استاندارد درشهرستان آمل شناسایی و پلمب شد. […]

پلمب واحد تولیدی با نشان جعلی استاندارد در مازندران

یک واحد تولیدی مواد شوینده با نشان جعلی استاندارد در مازندران پلمب شد.

رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد مازندران گفت: در راستای اجرای طرح نظارت بر واحد‌های تولیدی و مراکز عرضه و توزیع استان، یک واحد تولیدی مواد شوینده با مشخصات غیر واقع و با علامت جعلی استاندارد درشهرستان آمل شناسایی و پلمب شد.

محسن خالقی عبدالملکی، افزود: پس از اقدامات حقوقی و اعلام جرم علیه واحد در مراجع قضایی، کیفرخواست صادر و جاعل استاندارد به جزای نقدی و حبس محکوم شد.

 او گفت: تولید محصولات اجرای اجباری کالا بدون مجوز استاندارد و یا جعل نشان استاندارد ملی ایران به موجب قانون، جرم محسوب شده و تولید کنندگان متخلف برابر رسالت‌های سازمان ملی استاندارد ایران و وظایف این اداره کل به مراجع قضایی و پیگرد معرفی می‌شوند.

رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد مازندران از انجام بیش از ۴۹۳ مورد بازرسی و نمونه برداری از واحد‌های تولیدی استان در سه ماه نخست امسال  خبر داد و افزود: این اقدامات در راستای حفظ ایمنی و ارتقای سلامت عمومی بوده و اداره کل استاندارد همواره سعی بر انجام درست و دقیق نظارت‌های خود داشته است.

خالقی عبدالملکی از شهروندان خواست، برای آگاهی از اصالت و اعتبار پروانه کاربرد نشان استاندارد، کد ۱۰ رقمی درج شده زیر نشان استاندارد را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال و در صورت مشاهده محصولات فاقد نشان استاندارد یا فاقد کد ده رقمی درج شده زیر نشان استاندارد، موضوع را با شماره ۱۵۱۷ به استاندارد مازندران اعلام کنند.