کد خبر: 21875تاریخ انتشار : 13:49:47 - چهارشنبه 22 ژوئن 2022

اجرای سند تحول قضایی در محاکم قضایی مازندران

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: از پارسال براساس سند تحول قضایی بررسی پرونده ها صورت می پذیرد. رئیس کل دادگستری مازندران در گفتگوی ویژه خبری ضمن تشریح برنامه های هفته دادگستری گفت: در هفته قوه قضاییه تجدید بیعت قضات با مقام شامخ شهدا انجام خواهد شد. حجت‌الاسلام اکبری با بیان اینکه به مناسبت شعار امسال […]

اجرای سند تحول قضایی در محاکم قضایی مازندران

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: از پارسال براساس سند تحول قضایی بررسی پرونده ها صورت می پذیرد.

رئیس کل دادگستری مازندران در گفتگوی ویژه خبری ضمن تشریح برنامه های هفته دادگستری گفت: در هفته قوه قضاییه تجدید بیعت قضات با مقام شامخ شهدا انجام خواهد شد.

حجت‌الاسلام اکبری با بیان اینکه به مناسبت شعار امسال شرکت های مشکلات قضایی شرکت های دانش بنیان انجام می شود افزود: تفکر شهید بهشتی برگرفته از مکتب نورانی اهل بیت سلام الله علیها بوده و احکام قوه قضاییه از مکتب ائمه معصومین گرفته شده است

وی با بیان اینکه معمار قوه قضاییه دکتر بهشتی بوده و با رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری بالنده شده است بیان کرد: قضاوت بر مبنای تقوا اساس کار فعالیت های قضایی است و قضات و کارکنان دادگستری توانسته اند سبب رشد این مجموعه شوند و یکی از مترقی ترین بخش های قضایی دنیا به شمار می آید.

اکبری با بیان اینکه قضات و کارکنان از فرزندان شاهد و جامعه ایثارگری هستند خاطرنشان کرد: تحول و تغییر از خواسته های مقام معظم رهبری در قوه قضاییه است و لازمه ایجاد تغییر و رشد بالنده اجرای سند تحول دادگستری است .

وی اجرای سند تحول و تعالی قضاییه را اجرای ماموریت های قوه قضاییه بر اساس اصل ۱۵۶ قوه قضاییه دانست و تاکید کرد: چالش ها در هر ماموریت مشخص شده و امسال برنامه جامع عملیاتی دادگستری ها را بصورت منسجم تنظیم و ابلاغ کرده است تا با همراهی مردم و سایر دستگاه ها چالش ها و مشکلات قضایی به حداقل برسد.

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: ایجاد ارتباط با مردم از وظایف دادگستری سراسر استان بوده و سه شنبه هر هفته ملاقات مردمی برگزار می شود و ۹ هزار ملاقات مردمی در سال گذشته در مازندران برگزار شد تا مشکلات در رسیدگی های قضایی کاهش یابد و روند رسیدگی ها پایش شود.

او با بیان اینکه ابر چالش ها اطاله دادرسی ها بوده افزود:با تلاش قضات اطاله دادرسی سرعت یافته است.

حجت الاسلام اکبری به کاهش رسیدگی تا ۲۶ روز در سال ۱۴۰۰ و رسیدکی در دادگاه تجدید نظر به سه ماه اشاره کرد و اظهار داشت:برخی اطاله ها به دلیل ناآگاهی دو طرف پرونده از میزان حقوق خود است و معاونت ارشاد قضایی برای راهنمایی مردم با گرفتن کارشناس و وکیل رایگان فعال است . ِِ

رئیس کل دادگستری مازندران در ادامه گفت:در اجرای احکام برخی مشکلات وجود دارد که از الویت های پیگیری است