کد خبر: 21891تاریخ انتشار : 13:54:42 - پنج‌شنبه 23 ژوئن 2022

شناسایی ۴ شکار غیرمجاز

رئیس حوزه قضایی بخش کجور نوشهر از صدور رای برای چهار پرونده شکار غیرمجاز در بخش خبر داد و گفت: محیط زیست از مسائل مهم منطقه به شمار می رود.  میثم اکبری  گفتگو با خبرنگاران با گرامیداشت هفته قوه قضائیه به پرونده‌های مهم قضائی اشاره کرد و گفت: زباله جیرنو از جمله پرونده‌های مهم محیط […]

شناسایی ۴ شکار غیرمجاز

رئیس حوزه قضایی بخش کجور نوشهر از صدور رای برای چهار پرونده شکار غیرمجاز در بخش خبر داد و گفت: محیط زیست از مسائل مهم منطقه به شمار می رود.

 میثم اکبری  گفتگو با خبرنگاران با گرامیداشت هفته قوه قضائیه به پرونده‌های مهم قضائی اشاره کرد و گفت: زباله جیرنو از جمله پرونده‌های مهم محیط زیستی بود که با تعامل و همکاری دستگاه‌های مرتبط حل شده است.

وی با اشاره به پرونده‌های قتل در منطقه افزود: برای یکی از پرونده‌ها هفت نفر متهم شناسایی شد اما هنوز متهم اصلی متواری است و برای دستگیری آن در حال پیگیری هستیم.

وی به پرونده قتل در روستای صالحان اشاره کرد و گفت: برای این پرونده نیز شش صفحه رأی صادر شد و برای ادامه روند به دادگاه یک تنکابن ارسال شد.

اکبری با اظهار اینکه شمار زندانیان از ۲۷ نفر طی چهارماه گذشته به ۱۳ نفر رسیده است، افزود: برای اولین بار سه نفر از پابند الکترونیک استفاده می‌کنند.

رئیس حوزه بخش قضائی کجور به تشکیل ۱۷ جلسه حفظ حقوق عامه اشاره کرد و گفت: برای تجهیز روستاها و مناطق مختلف به دوربین همکاری و هماهنگی لازم صورت گرفته است.

وی جمع آوری سگ‌های ولگرد را از جمله مسائل بیان کرد و گفت: مسئله سگ‌های ولگرد دغدغه بزرگی به شمار می‌رود و باید نسبت به جمع آوری و عقیم سازی آن اقدام کرد.

اکبری تعامل بین ادارات را در بخش مطلوب دانست و بر لزوم ارتقای این وضعیت تاکید کرد و با اشاره به انجام دو حفاری غیر مجاز گفت: مسئله محیط زیست، حقوق بیت المال و قاچاق چوب از مسائل و موضوعات بسیار مهم هستند که به جد پیگیری می‌شوند.

رئیس حوزه قضائی کجور درباره حفاری غیر مجاز در کجور گفت: ۸۰ درصد این پرونده به نتیجه رسیده و نیمی از پرونده حفاری پول نیز به نتیجه رسیده است.

وی از کشف یک اثر باستانی عتیقه در منطقه خبر داد و گفت: این اثر برای رمزنگاری به استان ارسال شده است.

اکبری ادامه داد: از ظرفیت قانون برای صدور آرای جایگزین حبس می‌توان بهره گرفت و در این راستا نیز برنامه ریزی و هماهنگی شده است.

رئیس حوزه قضائی دادگاه بخش کجور بررسی ترک فعل مدیران را از مهمترین موضوعات بیان کرد و گفت: شناسایی سازه‌های غیرمجاز از مأموریت‌ها است و اگر پیگیری نشود، مصداق ترک فعل به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه پرونده تخلفات یک مسول سابق در حوزه قضائی منطقه تکمیل شد، گفت: ۴۳ پروانه خام از منزل این فرد کشف شد و این پرونده برای ادامه سیر در حال پیگیری است.

اکبری با تاکید بر مقابله با ساخت وساز غیرمجاز در بخش گفت: به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم سرنوشت کجور شبیه کلاردشت شود و مزارع آن براثر ساخت وساز غیرمجاز دچار تغییر کاربری شود و تاکنون ۲۹ فقره رأی ماده سه صادر شد که باید اجرایی شود.