کد خبر: 22738تاریخ انتشار : 12:40:32 - شنبه 3 سپتامبر 2022

سند اسلامی شدن دانشگاه ها اجرایی شود

مسئول بسیج اقشار سپاه کربلا اجرایی شدن سند اسلامی شدن دانشگاه ها را مطالبه اقشار مختلف دانشگاهی و دانشجویی بیان کرد.  شهرام نوری  در نشست پیگیری و مطالبه گری اجرای سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها اظهار داشت: یکی از کارهای اساسی که پیگیری می‌شود موارد اساسی جامعه هدف است. وی کمک به تحقق دولت اسلامی را […]

مسئول بسیج اقشار سپاه کربلا اجرایی شدن سند اسلامی شدن دانشگاه ها را مطالبه اقشار مختلف دانشگاهی و دانشجویی بیان کرد.

 شهرام نوری  در نشست پیگیری و مطالبه گری اجرای سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها اظهار داشت: یکی از کارهای اساسی که پیگیری می‌شود موارد اساسی جامعه هدف است.

وی کمک به تحقق دولت اسلامی را از جمله اهداف و راهبردها برشمرد و گفت: یکی از موضوعات مهم اسلامی شدن دانشگاه‌ها است و طبق فرمایش مقام معظم رهبری، در دانشگاه اسلامی درکنار علم، اخلاق، فرهنگ و معنویت نیز لازم است.

وی با اظهار اینکه اسلامی شدن دانشگاه‌ها می‌تواند کشور را نجات دهد، دانشگاه را مبدا تمامی تحولات دانست و

حلیمی مسئول بسیج اساتید با اظهار اینکه سند اسلامی دانشگاه‌ها در سال ۹۲ در شورای عالی فرهنگی مصوب و به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است، افزود: راهبردهای مختلفی در سند اسلامی دانشگاه‌ها طراحی شده است و این نشان می‌دهد که دانشگاه‌ها کارخانه انسان سازی است.

وی ادامه داد: دولت سیزدهم دولت تحول به شمار می‌رود و باید این طرح با اجرایی شدنن سند اسلامی شدن دانشگاه به ظهور برسد و باید به مسئله اسلامی شدن دانشگاه‌ها توجه کرد زیرا در این سند تمام منظومه فکری اسلام جانمایی شده است.

وی با اظهار اینکه برخی از متون درسی مبنای اسلامی ندارد، اجرایی شدن سند را لازم دانست و گفت: در استان مازندران دو هزار و ۸۰۰ نفر عضو بسیج اساتید هستند.

تقی زاده جانشین بسیج دانشجویی مازندران با بیان اینکه طبق سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها ایران در حوزه‌های مختلف اسلامی در قله قرار می‌گیرد، افزود: باید رویه دانشگاه‌ها به گونه‌ای باشد که درپی تربیت افرادی چون شهید چمران باشند.

وی با عنوان اینکه علم و تهذیب و تقوا دو بال برای تعالی انسان هستند، افزود: اجرایی شدن سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها دغدغه مهم به شمار می‌رود.

وی شمار دانشگاه‌های استان را بالا دانست و گفت: مازندران استانی علمی محسوب می‌شود و شمار دانشگاه‌های آن از استان‌های دیگر بیشتر است از این رو باید نسبت به اجرای سند پیشگام باشیم.