کد خبر: 22865تاریخ انتشار : 12:13:07 - سه‌شنبه 13 سپتامبر 2022

۳۰۰ محصول در مازندران مورد تهدید مگس میوه

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان حفظ نباتات کشور امروز در ساری با اشاره به لزوم مبارزه با مگس میوه در سطح باغات استان مازندران گفت: مگس میوه یکی از خطرناکترین آفت‌هایی است که می‌تواند به محصولات باغی و زراعی خسارت جبران ناپذیری وارد کند. علایی مقدم با بیان اینکه این آفت در مازندران […]

۳۰۰ محصول در مازندران مورد تهدید مگس میوه

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان حفظ نباتات کشور امروز در ساری با اشاره به لزوم مبارزه با مگس میوه در سطح باغات استان مازندران گفت: مگس میوه یکی از خطرناکترین آفت‌هایی است که می‌تواند به محصولات باغی و زراعی خسارت جبران ناپذیری وارد کند.

علایی مقدم با بیان اینکه این آفت در مازندران توسط کارشناسان، تحلیل، رد یابی و پایش شد افزود: برای کنترل این آفت ۳۰ هزار هکتار از باغ‌های استان مبارزه شیمایی و غیر شیمیایی انجام شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ۳۰۰ محصول در مازندران مورد تهدید این آفت است تصریح کرد: در سال جاری ۳ میلیارد تومان برای مبارزه با آفت مگس میوه به مازندران اختصاص یافت.

رییس سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه بدنبال این هستیم که با یک تقویم زمانی خوب محصول کیوی و مرکبات را صادر کنیم گفت: با راه اندازی سامانه سماک و شناسنامه دار کردن محصول کیوی و مرکبات، دیگر مشکل صادرات برای محصولات نخواهیم داشت.

علایی مقدم با بیان اینکه همه تولید کنندگان، انبارداران و سورتینگ داران باید در این سامانه ثبت نام کنند افزود: تمام باغ‌های کیوی در استان‌های مازندران، گیلان و گلستان باید در این سامانه ثبت نام کنند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین خاطر نشان کرد: با رایزنی‌های انجام شده مشکلات صادرات مرکبات به کشور چین برطرف شد