کد خبر: 22899تاریخ انتشار : 20:42:22 - یکشنبه 18 سپتامبر 2022

برداشت زود هنگام مرکبات

عبدالرحمن زاغی مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران امروز درباره وضعیت آفت مگس مدیترانه در باغ‌های مازندران، اظهار کرد: درحال حاضر جمعیت آفت در باغ‌ها متغیر است، برخی باغداران که نسبت به مدیریت آفت در باغ‌ها اقدام کرد جمعیت آفت بسیار پایین بوده اما برخی از باغدارانی که در این زمینه مدیریت نداشتند جمعیت […]

برداشت زود هنگام مرکبات

عبدالرحمن زاغی مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران امروز درباره وضعیت آفت مگس مدیترانه در باغ‌های مازندران، اظهار کرد: درحال حاضر جمعیت آفت در باغ‌ها متغیر است، برخی باغداران که نسبت به مدیریت آفت در باغ‌ها اقدام کرد جمعیت آفت بسیار پایین بوده اما برخی از باغدارانی که در این زمینه مدیریت نداشتند جمعیت آفت بالا است.

وی با بیان اینکه تاکنون خسارتی روی مرکبات مازندران نداشتیم، افزود؛ امیدواریم باتوجه به توصیه‌ها و هشدارها این موضوع را مدیریت کنیم تا بتوانیم هم مصارف داخلی و صادرات داشته باشیم.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران با تاکید بر ضرورت توجه باغداران به توصیه‌های کارشناسان، اضافه کرد: باغداران جمعیت آفت در تله‌ها را روزانه رصد کنند اگر بیش از ۳ عدد مگس در تلخ مشاهده کردند  نسبت به طعمه‌پاشی اقدام کنند.

زاغی با اعلام اینکه امسال زمان برداشت میوه‌های رسیده نارنگی اول مهر ماه است، تصریح کرد: برداشت زودهنگام میوه‌های رسیده به نوعی از فرار از خسارت آفت محسوب می‌شود و یکی از راهکارهای پیشگیرانه می‌تواند باشد.

وی با بیان اینکه مبارزه با سموم آخرین راه مبارزه می‌تواند باشد، افزود: اگر میوه‌ها به هر دلیلی ریزش کردند و یا میوه‌ای آلوده به آفت در باغ مشاهده کردند، حتما خارج و دفن کنند تا باعث خسارت بیشتر نشود.