کد خبر: 22911تاریخ انتشار : 10:41:09 - چهارشنبه 21 سپتامبر 2022

تکریم خانواده های معظم شهدا تجلیل از رشادت های رزمندگان دفاع مقدس است

سیدمحمود حسین‌ی پور در رزمایش سپاس و میثاق با یاوران ولایت که در سپاه کربلا استان برگزار شد، با بیان اینکه ۱۴۰۰سال از واقعه عاشورا می گذرد و مهمترین پیامی که برای تجلیل از خانواده های معظم شهدا در تاریخ عاشورا ثبت شد، منحصر به همان تاریخ ۴۰روزه ابتدایی وقوع این قیام می باشد، اظهار […]

تکریم خانواده های معظم شهدا تجلیل از رشادت های رزمندگان دفاع مقدس است

سیدمحمود حسین‌ی پور در رزمایش سپاس و میثاق با یاوران ولایت که در سپاه کربلا استان برگزار شد، با بیان اینکه ۱۴۰۰سال از واقعه عاشورا می گذرد و مهمترین پیامی که برای تجلیل از خانواده های معظم شهدا در تاریخ عاشورا ثبت شد، منحصر به همان تاریخ ۴۰روزه ابتدایی وقوع این قیام می باشد، اظهار کرد: حضرت زینب سلام الله علیها قافله سالار تجلیل و تکریم خانواده های معظم شهدا است.

استاندار مازندران با بیان اینکه شهادت بعد از تاریخ عاشورا توسط امام راحل به آزادگان جهان هدیه داده شد، افزود: شهادت مسیر مقاومت آزادگان می باشد.

وی با بیان اینکه مسیر شهادت در طول انقلاب اسلامی تعالی یافت و متعالی ترین شهادت توسط سردار قاسم سلیمانی برای دنیا تصویر شد، گفت: سردار سلیمانی مسیر عاشورایی ۱۴۰۰سال گذشته را که از عراق تا شام طی کردند را با پیروی از رهبری درقالب جبهه مقاومت در جهان به ثبت رساند.

 

حسینی پور بیان کرد: مسیر اربعین در طول تاریخ مسدود بود و احدی جرأت به راه انداختن چنین مانوری را نداشت، این مسیر با رشادت های رزمندگان اسلام با پیروی از خط امام راحل به بهای خون هزاران شهید دوران دفاع مقدس و دفاع از حرم بازشد و امروز همگان با اقتدار در مسیر اربعین گام می نهند.

 

وی با بیان اینکه تکریم خانواده های معظم شهدا درواقع تجلیل از ایثار و رشادت های رزمندگان دوران دفاع مقدس است، گفت: ۲۲۰هزار شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی شده است و کربلای ایران دنیا را متحول کرد.

حسینی پور با بیان اینکه بالا رفتن پرچم حضرت سیدالشهدا در کشورهای مختلف به واسطه خون پاک شهدای کربلای ایران اسلامی است، برلزوم تکریم مقام والای شهدا و خانواده های معظم این مردان خدایی تاکید کرد.

 

وی با بیان اینکه ما بدون شهدا هویت نداریم و با تکریم شهدا باید خود را با این مردان خدایی پیوند دهیم، گفت: برگزاری رزمایش «سپاس و میثاق با یاوران ولایت» برای تکریم خانواده های معظم ۱۰هزار و ۴۰۰شهید استان با محوریت سپاه کربلا اقدامی ارزشمند است و امید داریم فرهنگ سازی بسیار خوبی در قالب «سپاس و میثاق با یاوران ولایت» انجام شود.

حسینی پور از دوران دفاع مقدس به عنوان کربلای ایران یاد کرد و افزود: رزمندگان اسلام در ایران اسلامی با تاسی از حضرت سیدالشهدا علیه السلام جان شیرین خود را تقدیم کردند تا بستر ظهور حضرت ولی عصر عج فراهم شود.

 

وی با بیان اینکه عزت و اقتدار ایران اسلامی مرهون خون شهدا و ایثار خانواده های معظم شهدا است، گفت: تکریم خانواده های معظم شهدا وظیفه همگانی است.

حسینی پور به افتخار آفرینی مازندرانی ها در حوزه های مختلف ورزشی، علمی و… اشاره و اظهار کرد: تیم ملی کشتی ایران اسلامی در مسابقات جهانی به جهت تلاش ۸عضو مازندرانی تیم ملی عنوان نائب قهرمانی جهان را از آن خود کرد.

وی با بیان اینکه رزمندگان مازندرانی در دوران دفاع مقدس و دفاع از حرم خوش درخشیدند، گفت: مبارزه با فساد، ظلم، بی عدالتی و تلاش برای حفظ ارزش های اسلامی مهمترین مطالبات خانواده های معظم شهدا است.

حسینی پور از تشکیل کمیته رسیدگی به مسائل بیان شده توسط خانوادهای معظم شهدا و ایثارگر پس از اجرای رزمایش باهدف رفع مشکلات و رسیدگی به انتظارات این خانواده های معظم خبر داد و خاطرنشان شد: بازخوانی وصیت نامه شهدا در دستور کار مسئولین استان است.