کد خبر: 22932تاریخ انتشار : 11:48:02 - شنبه 24 سپتامبر 2022

آغاز برداشت نارنگی از باغ‌های شمال

حسین ملایی معاون مدیریت باغبانی جهادکشاورزی مازندران گفت: برداشت نارنگی‌های پیش رس مازندران به صورت رسمی از دیروز جمعه اول مهرماه شروع شده است و تا پایان آبان ماه ادامه خواهد داشت. او افزود: میزان قند نارنگی‌های پیش رس اکنون به حد استاندارد رسیده است و مشکلی در چیدن و عرضه به بازار وجود ندارد. […]

آغاز برداشت نارنگی از باغ‌های شمال

حسین ملایی معاون مدیریت باغبانی جهادکشاورزی مازندران گفت: برداشت نارنگی‌های پیش رس مازندران به صورت رسمی از دیروز جمعه اول مهرماه شروع شده است و تا پایان آبان ماه ادامه خواهد داشت.

او افزود: میزان قند نارنگی‌های پیش رس اکنون به حد استاندارد رسیده است و مشکلی در چیدن و عرضه به بازار وجود ندارد.

ملایی ادامه داد: سورتینگ داران وبازارگانان همزمان با آغاز رسمی برداشت نارنگی‌های پیش رس می‌توانند به صادرات این محصول اقدام کنند.

معاون مدیریت باغبانی جهادکشاورزی مازندران گفت: عرضه انبوه نارنگی‌ها به بازار هنوز اتفاق نیفتاده است و پیش بینی می‌شود از هفته آینده عرضه انبوه نارنگی‌های شمال به بازار‌های کشور انجام شود.

او افزود: باغداران بعد از پایان برداشت نارنگی می‌توانند ارقام دیگر مرکبات و پرتقال را نیز از اول آبان ماه برداشت کنند.

مازندران ۱۱۵ هزار هکتار باغ مرکبات دارد که ۱۰ هزار هکتار آن ارقام نارنگی‌های پیش‌رس است و پیش‌بینی می‌شود بیش از ۷۵۰هزار تن نارنگی پیش‌رس و انشو از باغ‌های مازندران برداشت شود.

مازندران با تولید سالانه بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن انواع مرکبات ۶۰ درصد نیاز بازار داخل را تامین می‌کند و رتبه نخست تولید این محصول را در کشور دارد.

قیمت هر کیلوگرم نارنگی پیش رس اکنون در باغ‌های مازندران ۶ تا ۸ هزار تومان و در بازار‌های استان ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان است