کد خبر: 22934تاریخ انتشار : 11:58:27 - شنبه 24 سپتامبر 2022

استاندار مازندران: ارتقاء سنگر علم و دانش باید مهم‌ترین اولویت جوانان باشد

استاندار مازندران گفت : عصبانیت بدخواهان و فریب‌خوردگان ناشی از رشد علمی جوانان کشور است و امروز مهم‌ترین اولویت برای همه باید ارتقاء بخشی به سنگر علم و دانش باشد تا ایران اسلامی قوی‌تر از همیشه بسازیم.  سیدمحمود حسین پور روز شنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی و نواختن زنگ مهر در دبیرستان دخترانه شیوا […]

استاندار مازندران: ارتقاء سنگر علم و دانش باید مهم‌ترین اولویت جوانان باشد

استاندار مازندران گفت : عصبانیت بدخواهان و فریب‌خوردگان ناشی از رشد علمی جوانان کشور است و امروز مهم‌ترین اولویت برای همه باید ارتقاء بخشی به سنگر علم و دانش باشد تا ایران اسلامی قوی‌تر از همیشه بسازیم.

 سیدمحمود حسین پور روز شنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی و نواختن زنگ مهر در دبیرستان دخترانه شیوا شهرستان آمل با تشریح دستاوردهای علمی کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، افزود: امروز ایران اسلامی و جوانان آن در عرصه های علمی برای جهان الگو هستند و جهان علمی سر تعظیم نسبت به جوانان و نوجوانان کشور فرودآورده و به این قدرت اعتراف می کند. 

وی ادامه داد : یکی از ناراحتی ها ، دلنگرانی ها ، حسادت ها و ندیدن های جریان اپوزیسیون جمهوری اسلامی همین رشد علمی جوانان و نوجوانان ما است که آنها را عصبانی می کند. 

استاندار مازندران اظهار داشت : در کرسی های بین اللمللی جوانان ایرانی اعم از دختر و پسر در عرصه های مهم و رشته های مختلف با افتخار پرچم جمهوری اسلامی را بالا می برند که نشان از عزت ملت بزرگ ایران و ذلت بدخواهان اندک دارد و اگر در همین مسیر و رشدی که در حوزه علمی داریم در عرصه های مختلف طی بشود ، جمهوری اسلامی در آینده نزدیک به عنوان یکی از قطب های بزرگ علمی دنیا خواهدبود. 

وی افزود : امروز باید همه توجه داشته باشند که ما در شرایط تحریم به این درجه از موفقیت های عظیم رسیده ایم که با انواع محدودیت ها ، سختی ها، محرومیت ها و کاستی‌ها همراه بود و این بسیار ارزشمند است. 

حسینی پور گفت : استان مازندران در آخرین نظرسنجی شورا عالی فرهنگ عمومی در امید به زندگی رتبه نخست کشور را کسب کرد که یعنی جوانان ما شاداب هستند و خانواده های ما امید به آینده دارند و این امید می تواند در این جوانان تبلور یابد. 

نماینده عالی دولت در مازندران افزود : ما مدعی نیستیم مردم ما در شرایطی قرار دارند که از همه لحاظ آرامش و رفاه دارند، بله مردم ما به دلیل خباثت های غربی ها و نامدیریتی های گذشته در سختی های زیادی قرار دارند.

حسینی پور علت عقب ماندگی ها را چهار دهه اعمال سخت ترین تحریم ها دانست و گفت : شرایط کنونی کشور ناشی از این است که قلدرهای جهانی و نمایندگانشان در کشورهای متنطقه ۴۳ سال ایران اسلامی را به دلیل سر دادن فریاد آزادی خواهی در محاصره سخت اقتصادی قرار دادند ، اما جوانان ما در همین شرایط سخت و محرومیت در تمامی علوم و تکنولوژی ها توانستند به قله علمی دست یابند و افتخار جمهوری اسلامی ، رشد علمی جوانان است. 

استاندار مازندران همچنین با تشریح تلاش دولت برای ایجاد بهترین بسترها جهت رشد علمی ، افزود : دولت سیزدهم تلاش دارد تا جوانان بتوانند در بهترین شرایط و با کمترین دغدغه در عرصه های علمی و جهانی خود را به نمایش بگذارند و پرچم نظام اسلامی را در دنیا به اهتزاز درآورند. 

حسینی پور خطاب به دانش آموزان گفت : جایگاه خود را سنگر علم به بالاترین درجات برسانید تا در سایه خون و رشادت های شهدا ، شاهد ایرانی قویتر در برابر زورگویی دشمنان باشیم.

همزمان با سراسر کشور سال تحصیلی حضوری در استان مازندران پس از حدود ۲ سال آموزش غیرحضوری و مجازی و با حضور ۵۳۶ هزار دانش آموز آغاز شد.