کد خبر: 23280تاریخ انتشار : 12:48:55 - چهارشنبه 16 نوامبر 2022

کابوس کم آبی در سد‌های مازندران

مرتضی نبی زاده معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت: ۱۱۵ میلیون مترمکعب آب اکنون پشت سد‌های مازندران ذخیره شده است که در مقایسه با پارسال ۴۰ درصد و در مقایسه با دوسال قبل ۵۰ درصد کمتر است. او افزود: فقط ۲۶ درصد حجم ۱۱ سد مازندران اکنون پر شده است. بر […]

کابوس کم آبی در سد‌های مازندران

مرتضی نبی زاده معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت: ۱۱۵ میلیون مترمکعب آب اکنون پشت سد‌های مازندران ذخیره شده است که در مقایسه با پارسال ۴۰ درصد و در مقایسه با دوسال قبل ۵۰ درصد کمتر است.

او افزود: فقط ۲۶ درصد حجم ۱۱ سد مازندران اکنون پر شده است.

بر اساس گزارش شرکت آب منطقه‌ای وضعیت ذخیره آب در آب بندان‌های مازندران نیز مطلوب نیست.

۸۷۸ آببندان در مازندران با ظرفیت ذخیره سازی ۴۰۵ میلیون مترمکعب آب وجود دارد که تنها ۱۲۶ میلیون مترمکعب آب اکنون ذخیره شده که نسبت به پارسال ۱۱ درصد کمتر است.

جواد طوسی مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه‌ای مازندران می‌گوید: پارسال ۹۸ درصد ظرفیت آببندان‌های استان آبگیری شده بود که کمک شایان توجهی برای زراعت در استان بود.

او با بیان اینکه وضعیت بارش‌ها امسال مطلوب نیست، از پرورش دهندگان ماهی خواست برای صید ماهی آب آب بندان‌ها را رها نکنند

بر اساس گزارش هواشناسی مازندران نیز بارش باران در مقایسه با سال گذشته کمتر شده است، اما به نظر می‌رسد مازندرانی‌ها در ماه‌های آبان و آذر شاهد بارش‌های مناسبی باشند.

اسدی معاون پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران با بیان اینکه میزان بارش‌ها در مازندران ۳۴ درصد کاهش داشته است، گفت: پیش بینی‌ها نشان می‌دهد بارش‌ها در ماه‌های آذر، دی و بهمن نرمال باشد.