کد خبر: 23320تاریخ انتشار : 19:16:37 - چهارشنبه 23 نوامبر 2022

مازندران ، میزبان یادواره شهدای رسانه کشور

جانشین فرماندهی پایگاه مقاومت بسیج ناحیه قائم شهر در آستانه فرا رسیدن هفته بسیج در جمع خبرنگاران گفت: اتفاقاتی که اخیرا در کشور شاهد آن هستیم از اتاق فکر دشمنان ایران نشات می گیرد که متاسفانه دامنه آن تا خیابان ، مدارس و دانشگاهها کشیده شده است. سرگرد پاسدار علی هدایتی با تاکید بر اینکه […]

مازندران ، میزبان یادواره شهدای رسانه کشور

جانشین فرماندهی پایگاه مقاومت بسیج ناحیه قائم شهر در آستانه فرا رسیدن هفته بسیج در جمع خبرنگاران گفت: اتفاقاتی که اخیرا در کشور شاهد آن هستیم از اتاق فکر دشمنان ایران نشات می گیرد که متاسفانه دامنه آن تا خیابان ، مدارس و دانشگاهها کشیده شده است.
سرگرد پاسدار علی هدایتی با تاکید بر اینکه میدان مرکزی حرکتهای دشمن در فضای مجازی است ، افزود: خبرنگاران به عنوان فرماندهان نبرد حیاتی رسانه از جایگاه رفیعی برخوردارند و در دفاع از کیان کشور و آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی بسیار موثر و سرنوشت ساز هستند.
وی در ادامه اظهار داشت: دشمن تمام تلاشش را می کند تا اعتقاد قلبی مردم را به یک مسئله جهان پسند تبدیل کند و کشور ما در طول چهار دهه انقلاب ، تجربیات زیادی را از سر گذرانده است.
از فعالیت منافقین گرفته تا جنگ تحمیلی ، تهاجم فرهنگی ، تحریم و انتشار تکفیر و ایجاد تفرقه میان مسلمانان.
امروز هم با راه انداختن جنگ ترکیبی همه جانبه ، جوانان ، نوجوانان و حتی هنرمندان و ورزشکاران و سلبریتی های ما را نیز فریب می دهد.
این سرگرد پاسدار ، هوشیاری مردم را عامل شکست خوردن توطئه های دشمن دانست و تصریح کرد: امروز شاهدیم که علی رغم همه کارشکنی های دشمن ، مردم پای انقلاب و آرمانهای نظام ایستاده اند و با همکاری بسیجیان عزیز امنیت کشورشان را حفظ کردند.
هدایتی افزود: روزی که امام خمینی (ره) ، فرمان تشکیل بسیج را در پنجم آذر ۱۳۵۸ صادر کرد ، هدف از تشکیل بسیج کمک به مردم و حل مشکلات آنها در حوادث مترقبه و غیر مترقبه کشور بود.
حضور پر رنگ بسیج در حوادث و بلایای طبیعی از جمله طوفان ، سیل و زلزله و همچنین در زمان شیوع بیماری کرونا نمونه های بارزی از همین دست است.
جانشین فرماندهی سپاه قائم شهر زندگی بسیجیان را شهادت طلبانه توصیف کرد و اذعان داشت: مهمترین عامل بازدارنده در مقابله با عناصر خارجی استفاده از ظرفیت بسیج است. بسیج در راستای امید آفرینی و خنثی کردن توطئه های دشمن همواره حضوری پررنگ داشته است. بسیج می تواند با استفاده از ظرفیت جهاد تبیین و شناخت دشمن همواره در عرصه خدمتگذاری به مردم پیشگام شده و راهکارهای عملی ارائه کند.
علی هدایتی در خصوص برنامه های هفته بسیج در قائم شهر تصریح کرد: برگزاری رزمایش ثامن ۲۷ به عنوان رزمایش جهاد تبیین و مقابله با تحریف و دروغگویی های دشمن یکی از مهمترین برنامه های بسیج در هفته پیش روست. آغاز عملیات اجرایی ۲۰ واحد مسکن محرومین و بهره برداری از سه واحد تکمیل شده ، تهیهه ۲۲ جهیزیه برای نوعروسان و بازسازی ۲۸ مزار در گلزارهای شهدای قائم شهر از دیگر برنامه های هفته بسیج در شهرستان است.
برپایی نمایشگاه تمدن ساز در جهت اجرای طرح تربیتی دهه هشتادی ها با مشارکت بسیج فرهنگیان و بسیج دانش آموزی یکی دیگر از برنامه های هفته بسیج در قائم شهر است.
برگزاری رزمایش کمک مومنانه ، رزمایش گشتهای امنیتی ، برگزاری مسابقات ورزشی ، ویزیت رایگان و عطر افشانی مزار شهدا و دیدار با خانواده های معظم شاهد نیز در این هفته انجام خواهد شد.
همچنین یکی از بزرگترین رویدادهای فرهنگی هفته بسیج امسال تحت عنوان یادواره شهدای رسانه کشور به میزبانی مازندران و در سالن سلمان هراتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ساری در روز پنج شنبه برگزار می شود که سخنران این همایش سردار نقدی معاون امور هماهنگی سپاه کشور خواهد بود.
قائم شهر – مهتاب مظفری سوادکوهی