کد خبر: 23342تاریخ انتشار : 15:56:14 - دوشنبه 28 نوامبر 2022

دولت به اجرای تمام مصوبات سفرهای استانی متعهد است

معاون اول رییس جمهور گفت: توسعه مازندران نیازمند توجه جدی به سه بخش دریا، کشاورزی و گردشگری است. محمد مخبر در جلسه اعضای مجمع نمایندگان مردم استان مازندران در مجلس شورای اسلامی، توجه به اقتصاد دریا محور، کشاورزی و حوزه گردشگری در استان مازندران را پراهمیت دانست و گفت: لازم است در برنامه هفتم توسعه […]

دولت به اجرای تمام مصوبات سفرهای استانی متعهد است

معاون اول رییس جمهور گفت: توسعه مازندران نیازمند توجه جدی به سه بخش دریا، کشاورزی و گردشگری است.

محمد مخبر در جلسه اعضای مجمع نمایندگان مردم استان مازندران در مجلس شورای اسلامی، توجه به اقتصاد دریا محور، کشاورزی و حوزه گردشگری در استان مازندران را پراهمیت دانست و گفت: لازم است در برنامه هفتم توسعه کشور برنامه ای دقیق و منسجم برای توسعه این سه بخش گنجانده شود.

معاون اول رییس جمهور همچنین با تاکید بر اهمیت ایجاد و راه اندازی صنایع تبدیلی در استان مازندران خاطر نشان کرد: متاسفانه از توجه به بخش صنعت در استان مازندران غفلت شده که لازم است تمرکزی جدی بر صنایع تبدیلی کشاورزی در این استان با رعایت ملاحظات محیط زیستی معطوف شود.

مخبر از اهتمام ویژه دولت برای پیگیری مجدانه و اجرای مصوبات سفرهای استانی رییس جمهور خبر داد و افزود: دولت به اجرای مصوبات سفرهای استانی متعهد است و تخصیص اعتبارات و منابع مالی مرتبط با این مصوبات در جریان است.

وی با اشاره به گزارش استاندار مازندران درخصوص اقدامات صورت گرفته برای حل مشکل پسماند این استان و نیز مسائل مرتبط با خرید مرکبات گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی در این راستا صورت گرفته و دولت حل کامل این مشکلات را با جدیت پیگیری خواهد کرد.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه دولت در بخش مسکن و اشتغال برنامه ریزی و اقدامات گسترده ای را در پیش گرفته است، گفت: برای بخش اشتغال منابع و اعتبارات مالی مناسب با مکانیزم اجرا درنظر گرفته شده تا برای انواع اشتغال خرد، متوسط و خانگی هزینه شود.

وزیر جهادکشاورزی نیز که برای بررسی مسائل کشاورزی در این جلسه حضور یافت، گزارشی از برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام شده در جهت رفع مشکلات کشاورزان و باغداران ارائه کرد و گفت: مازندران قطب امنیت غذایی و کشاورزی کشور است و وزارت جهاد کشاورزی با جدیت به دنبال حل و فصل مشکلات کشاورزان و باغداران این استان است.

استاندار مازندران هم در این نشست گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای رفع مشکلات استان طی یکسال اخیر ارائه کرد و گفت: با پیگیری های انجام شده مشکل تعهد ارزی برای صادر کنندگان کشاورزی در استان مازندران مرتفع شده و اعتبارات خوبی نیز برای تامین سرمایه در گردش صادر کنندگان پیش بینی شده است.

وی از احیاء ۵۷ واحد صنعتی غیرفعال در استان مازندران خبر داد و گفت: سیستم پسماند ساری که ۱۲ سال فقط ۲۰ درصد پیشرفت داشته، در یکسال اخیر ۶۵ درصد پیشرفت کرده و امیدواریم تا پایان سال به بهره برداری برسد.

استاندار مازندران ادامه داد: در بخش آسفالت روستایی به اندازه ۸ سال دولت گذشته کار انجام شده و در بخش آبرسانی به روستاها نیز در همین مدت یکسال اخیر به اندازه دولت گذشته اقداماتی صورت گرفته است.

در این جلسه نمایندگان مردم استان مازندران در مجلس شورای اسلامی نیز هر کدام در سخنانی ضمن قدردانی از دولت به خاطر پیگیری مسائل استان، گزارشی از محدودیت ها و تنگناهای اصلی در حوزه های انتخابی و همچنین مشکلات استانی ارائه کردند و به بیان پیشنهادات و نظرات خود برای رفع کاستی ها و توسعه استان در حوزه های مختلف از جمله محیط زیست، اشتغال، کشاورزی، پسماند، راه‌سازی، صنایع و… پرداختند.