کد خبر: 23355تاریخ انتشار : 10:18:00 - سه‌شنبه 29 نوامبر 2022

کمبود یک قلم دارو برای بیماران کلیوی

صالحی فرد معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه لیست دارو‌های بیماران کلیوی و دیالیزی متنوع است، گفت: فقط داروی سیکلوسپورین در هفته‌های گذشته در کشور و استان با کمبود مواجه بوده و هستیم ولی بقیه دارو‌هایی که در ارتباط با پیوند و دیالیز مورد نیاز است تامین می‌شود. او افزود:مشکلی […]

کمبود یک قلم دارو برای بیماران کلیوی

صالحی فرد معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه لیست دارو‌های بیماران کلیوی و دیالیزی متنوع است، گفت: فقط داروی سیکلوسپورین در هفته‌های گذشته در کشور و استان با کمبود مواجه بوده و هستیم ولی بقیه دارو‌هایی که در ارتباط با پیوند و دیالیز مورد نیاز است تامین می‌شود.

او افزود:مشکلی که در تامین دارو‌های مربوط به بیماری‌های عمومی در هفته‌های گذشته وجود داشت  در مورد بیماران خاص چنین مشکلی را نداشتیم.

صالحی فرد با بیان اینکه ارتباط نزدیکی با سازمان غذا و دارو داریم، گفت:با پیگیری‌های انجام شده مشخص شد که مشکل در تامین مواد اولیه این دارو بوده است.

او افزود:سازمان غذا و دارو  اعلام کرد که مواد اولیه داروی سیکلوسپورین وارد شده و در همین ماه خط تولید آن در کشور فعال  و مشکل تامین این دارو هم حل می‌شود.