کد خبر: 24202تاریخ انتشار : 14:33:12 - پنج‌شنبه 2 مارس 2023

روان‌سازی ترافیک نوروزی در جاده‌های مازندران با جدیت دنبال شود

سید محمود حسینی‌پور  در نشست شورای ترافیک مازندران در ساری افزود: به هیچ عنوان پذیرفته نیست که مسافران نوروزی در استان در ترافیک ۱۲ ساعته باشند و برای رفع این چالش باید تمامی مسوولان حوزه راه در این ایام پای کار باشند. وی ادامه داد: هر پیش بینی که باعث روان سازی ترافیک در محورهای […]

روان‌سازی ترافیک نوروزی در جاده‌های مازندران با جدیت دنبال شود

سید محمود حسینی‌پور  در نشست شورای ترافیک مازندران در ساری افزود: به هیچ عنوان پذیرفته نیست که مسافران نوروزی در استان در ترافیک ۱۲ ساعته باشند و برای رفع این چالش باید تمامی مسوولان حوزه راه در این ایام پای کار باشند.

وی ادامه داد: هر پیش بینی که باعث روان سازی ترافیک در محورهای ارتباطی استان در نوروز ۱۴۰۲ می شود، باید از هم اکنون در دستور کار مسوولان قرار گیرد و به هیچ عنوان پذیرفته نیست در طرح نوروزی با مشکل ترافیک جاده ای در مازندران مواجه باشیم.

استاندار مازندران گفت: فرمانداری های استان ۳۰ تا ۴۰ کیلومتری ورودی شهرها اقامتگاه های موقت را ایجاد کنند تا مردم با توقف در این مراکز مقداری در حین رانندگی استراحتی هم داشته باشند.

حسینی پور بیان کرد: قرارگاه ویژه کنترل ترافیک در طرح نوروزی سال آینده با جدیت در دستور کار قرار گیرد و در این ایام باید تمامی مسوولان به معنای واقعی پای کار بیایند.

وی ادامه داد: خدمت خالصانه به مردم باید در اولویت مسوولان به ویژه مدیران حوزه راه قرار گیرد تا در ایام نوروز لبخند رضایت بر لب اقشار جامعه بنشیند.

استاندار مازندران گفت: اطلاع رسانی دقیق در ارتباط با ترافیک محور استان در ایام نوروز انجام شود تا با این راهبرد مردم در شلوغی جاده ها معطل نمانند.

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که حدود سه هزار کیلومتر از آن جاده اصلی و بقیه محور روستایی است.
همچنین معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از تمهیدات انجام شده برای آماده سازی امکانات برای نوروز پیش رو و آماده سازی یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر شب اقامتگاه برای اسکان مسافران در این استان خبر داد.