کد خبر: 24212تاریخ انتشار : 14:46:46 - پنج‌شنبه 2 مارس 2023

مرغ و گوشت به اندازه کافی در انبارهای مازندران موجود است

حسن عنایتی کلیجی در حاشیه جلسه کشت پاییزه محصولات کشاورزی استان با انتقاد از مدیریت کشت محصولات، گفت: لازم است از همه توان و تجربه خود برای بهبود عملکرد و وضعیت رشد محصولات پاییزه استفاده کنیم. وی از کارشناسان مروج پهنه و مراکز و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها خواست حضور میدانی بیشتری در عرصه‌های تولید […]

مرغ و گوشت به اندازه کافی در انبارهای مازندران موجود است

حسن عنایتی کلیجی در حاشیه جلسه کشت پاییزه محصولات کشاورزی استان با انتقاد از مدیریت کشت محصولات، گفت: لازم است از همه توان و تجربه خود برای بهبود عملکرد و وضعیت رشد محصولات پاییزه استفاده کنیم.

وی از کارشناسان مروج پهنه و مراکز و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها خواست حضور میدانی بیشتری در عرصه‌های تولید و مزارع داشته باشند و ارتباط بیشتری با کشاورزان داشته باشند.

مقام عالی سازمان جهاد کشاورزی مازندران تاکید کرد: حتی روزهای جمعه و تعطیل هم از مزارع و باغات استان بازدید و نظارت داریم و آمار ارائه شده را با وضعیت موجود مورد بررسی و مطابقت و راستی‌آزمایی قرار می‌دهیم.

عنایتی بیان داشت: همه برنامه‌ریزی‌های ما بر پایه آمار و اطلاعات دریافتی از شهرستان‌ها و مراکز انجام می‌شود و اگر آمار نادرست ارائه دهیم قطعاً در برنامه‌ریزی‌ها با مشکل مواجه خواهیم شد وبی‌نظمی‌های موجود حاصل آمار و اطلاعات نادرست است که ما را با چالش‌های جدی مواجه کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از کشاورزان خواست با استفاده از آب موجود نسبت به شخم و شیار شالیزارها اقدام کنند و مزارع را برای کشت بهاره آماده کنند.

عنایتی گفت: نمی‌پذیرم مزرعه و باغی در استان بدون ثبت مشخصات جغرافیایی و نقاط UTM وجود داشته باشد و همه کارشناسان موظف به ثبت تمامی مزارع و باغات هستند.

وی با اشاره به وضعیت بازار ایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان، ادامه داد: مدیران باید از الان اوضاع بازار را تحت کنترل و پایش داشته باشند و اجازه ندهند خللی در بازار به وجود آید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: مرغ و گوشت منجمد به اندازه کافی در انبارهای استان موجود است و نمی‌گذاریم مردم مشکلی در تأمین اقلام اساسی داشته باشند.

وی به اهمیت مراکز جهاد کشاورزی به عنوان صف مقدم مواجهه با کشاورزان، تصریح کرد: از همه ظرفیت‌ها برای بهبود شرایط و تجهیز مراکز استفاده می‌کنیم و از ظرفیت بخش خصوصی و تشکل‌ها برای برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در روزهای پایانی سال و ایام عید استفاده کنیم.