کد خبر: 25923تاریخ انتشار : 18:26:44 - جمعه 3 نوامبر 2023

ضرورت توجه به مسائل اعتقادی دانش‌آموزان

امام جمعه موقت ساری با تاکید براینکه تزکیه باید مقدم بر تعلیم باشد، گفت: لازم است تصمیم‌گیران تعلیم و تربیت موضوعات اعتقادی و رد فرهنگ غرب را در پرورش دانش‌آموزان مورد توجه قرار دهند. حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی کارنامی امروز در خطبه سیاسی نماز جمعه ساری در جمع نمازگزاران، با دعوت به تقوا و پرهیزکاری، اظهار […]

امام جمعه موقت ساری با تاکید براینکه تزکیه باید مقدم بر تعلیم باشد، گفت: لازم است تصمیم‌گیران تعلیم و تربیت موضوعات اعتقادی و رد فرهنگ غرب را در پرورش دانش‌آموزان مورد توجه قرار دهند.

حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی کارنامی امروز در خطبه سیاسی نماز جمعه ساری در جمع نمازگزاران، با دعوت به تقوا و پرهیزکاری، اظهار کرد: قلب پاک محل تجلی خداست و لازم است اعمال ما مورد لطف خداوند متعال قرار گیرد.

وی با اشاره به مناسبت‌های متعدد آبان ماه که زمینه استکبار ستیزی داشته است، افزود: ۱۳ آبان سال ۱۳۵۷ دانش آموزان با بصیرت و دوستدار وطن و اسلام در خفقان رژیم منفور پهلوی وارد دانشگاه تهران شدند علیه آن رژیم معترض شده و به شهادت رسیدند.

وی با اعلام اینکه ۳۶ هزار دانش‌آموز و حدود ۳۰۰۰ معلم برای انقلاب اسلامی به شهادت رسیدند، تصریح کرد: این برگ زرینی در تاریخ آموزش و پرورش کشور ما است و این ایثارگری‌ها باید ارج نهاده شود.

خطیب نماز جمعه ساری با تاکید براینکه تزکیه باید مقدم بر تعلیم باشد، ادامه داد: لازم است تصمیم گیران تعلیم و تربیت موضوعات اعتقادی و رد فرهنگ غرب را در پرورش دانش آموزان مورد توجه قرار دهند.

حجت الاسلام حسینی کارنامی با بیان اینکه در ۱۳ ابان شاهد تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیروان خط امام بودیم، خاطرنشان کرد: یکی از شگردهای تبلیغی آمریکا ترویج فرهنگ خودشان است.

امام جمعه موقت ساری به تبعید امام راحل به ترکیه و مبارزه ایشان علیه قانون کاپیتولاسیون اشاره کرد و گفت: مبنای مبارزه امام راحل، روحانیت بیدار و مقاومت مردم ایستادگی در برابر ظلم بوده است.

حجت‌الاسلام حسینی کارنامی به موضوع کشتار مردم غزه توسط صهیونیست‌ها پرداخت و تصریح کرد: حماس با تمام قوا آماده است تا برای یهودیان قتلگاه ایجاد کند.

وی حمایت از مردم مظلوم غزه را بر مسلمانان واجب دانست و گفت: حتی کمک‌های مالی جزئی می‌تواند بیمارستان غزه و زیر ساخت‌های این منطقه مقدس را بازسازی کنند.