کد خبر: 2633تاریخ انتشار : ۱۹:۳۲:۱۳ - دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷

آقای رئیس جمهور ؛ اینجا مدیری به حرفت گوش نمی دهد!

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه :‌ حسن روحانی در نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت اعلام کرد: «باید از بالا بردن مطالبات مردم جلوگیری کنیم و آنهایی که می‌خواهند، برای انتخابات مجلس در سال آینده کاندیدا شوند و امروز خیلی زود شروع به تبلیغات کرده‌اند، نباید مطالبات مردم را در سخنان خود بالا ببرند و […]

آقای رئیس جمهور ؛ اینجا مدیری به حرفت گوش نمی دهد!

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه :‌ حسن روحانی در نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت اعلام کرد: «باید از بالا بردن مطالبات مردم جلوگیری کنیم و آنهایی که می‌خواهند، برای انتخابات مجلس در سال آینده کاندیدا شوند و امروز خیلی زود شروع به تبلیغات کرده‌اند، نباید مطالبات مردم را در سخنان خود بالا ببرند و در این راستا استانداران و مسئولان دولتی باید حقایق را به مردم بازگو کرده که کسی نتواند از این فرصت استفاده کرده و بدانند، اگر راه دیگری را دنبال کنند، مردم با آنها همراهی نخواهند کرد.»

این سخنان رئیس جمهور در صورتی بیان شده است که شاید برای ایشان جالب باشد بداند اکثر مدیران دولتی در مازندران در دولت های یازدهم و دوازدهم جزء کم حرف‌ترین مدیران تاریخ کشور محسوب می شوند و نه تنها به دنبال سخن گفتن با مردم نیستند بلکه تمایلی هم به گوش دادن اینگونه صحبت ها از سوی رئیس جمهور ندارند.

اگر بخواهیم نگاهی مختصر به عملکرد مدیران دولت روحانی در مازندران بیاندازیم ، می توانیم به راحتی به این موضوع برسیم که آنها دنبال‌روی ضرب المثل معروفی هستند که می گوید : آسه برو آسه بیا که گربه شاخت نزنه!

عملکرد غیرپاسخ‌گویانه‌ی بسیاری از مدیران در مازندران آنقدر مشهود و محسوس بوده که می توان گفت اکثر نخبگان از این نوع رفتارها به خوبی مطلع گردیده اند و حتی این سبک مدیریت برای کارشناسانی که مخالف دولت هم هستند جای سوال پیدا کرده است.

امروز به صورت کاملاً مشهود رقابت انتخاباتی در اکثر شهرستان های مازندران شروع شده است و مطمئناً در این مسیر بعضی افراد با تخریب دولت به دنبال جمع آوری رای خواهند بود ، ولی اگر این موضوع را کنار بگذاریم به مسئله دردناکی می رسیم که مدیران روحانی در ایام بدون انتخابات هم در برابر منتقدین دل به دفاع کردن نداده و نخواهند داد. این دسته مدیران حتی دستاوردهای دولت را هم منعکس نمی کنند تا در راستای فرمایش مقام معظم رهبری امید را در جامعه بیشتر کنند.

مدیران تنبل در سخن گفتن و حرف زدن که بیشتر تمایل دارند روز خود را بدون حاشیه شب کنند ، در آخر ماه حقوق های نجومی و غیرنجومی دریافت کنند و با این کار بقای خود را بر روی صندلی مدیریتی تداوم بخشند ، به دلیل عدم شجاعت در گفتار ، عملکرد خوبی هم از خود بر جا نگذاشته اند.

کافیست دفاعیات مدیران صنعتی ، فرمانداران ، بخشداران ، معاونین فرمانداران و بعضی مدیران کل مازندران  از دستاوردهای دولت را در ۵ سال اخیر جمع آوری کنید  ، آنوقت با خوش بینی خواهید دید به چند صفحه هم نخواهد رسید.

واقعیت این است که مدیران دولتی در مازندران در بحث دفاع از دولت ، بسیار خنثی تر از خنثی هستند و علاقه ای هم ندارند دستاوردهای دولت و نظام را بیان کنند و از اقدامات خوبی که دولت های یازدهم و دوازدهم انجام داده دفاع نمایند.

مطمئناً اینجا وظیفه استاندار مازندران بسیار سخت خواهد بود تا مدیران و فرمانداران را به سخن گفتن و دفاع کردن وادار نماید زیرا در همان مجموعه استانداری هم بسیاری از مدیران ارشد به سیاست های روحانی اعتقاد چندانی ندارند .

در آینده بیشتر در این مورد خواهیم نوشت…