کد خبر: 27091تاریخ انتشار : 19:23:35 - چهارشنبه 21 فوریه 2024

۲۱۰ طرح سرمایه گذاری گردشگری در مازندران در حال اجرا است

احسان محمدی افزود: سرمایه گذاری این طرح ها با اعتبار ۳۴۰ هزار میلیارد ریالی در حال اجرا است. وی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری اجرای طرح های گردشگری در مازندران در اشتغالزایی نیز تاثیر دارد، ادامه داد:‌ اجرایی شدن این طرح ها منجر به ایجاد فرصت اشتغالزایی ۶ هزار نفر می شود. معاون سرمایه‌گذاری […]

۲۱۰ طرح سرمایه گذاری گردشگری در مازندران در حال اجرا است

احسان محمدی افزود: سرمایه گذاری این طرح ها با اعتبار ۳۴۰ هزار میلیارد ریالی در حال اجرا است.

وی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری اجرای طرح های گردشگری در مازندران در اشتغالزایی نیز تاثیر دارد، ادامه داد:‌ اجرایی شدن این طرح ها منجر به ایجاد فرصت اشتغالزایی ۶ هزار نفر می شود.

معاون سرمایه‌گذاری و تامین منابع‌ اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران گفت: این استان ظرفیت های بالایی در حوزه گردشگری دارد که برای بهره مندی از این ظرفیت نیاز به تامین زیر ساخت‌های مناسب در راستای افزایش جذب گردشگر دارد.

وی ادامه داد:‌ تامین امکانات مناسب شامل هتل، مکان‌های تفریحی، احیا و بازسازی مناطق گردشگری و تمامی تاسیسات موردنیاز گردشگر برای توسعه این صنعت الزامی است که تامین این مهم نیز با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی امکان‌پذیر است.

محمدی با اشاره به برخی از چالش‌های موجود در حوزه سرمایه‌گذاری گردشگری در مازندران اعلام کرد: مشکلات سرمایه‌گذاری در بسته‌های تعریف شده سرمایه‌گذاری موجود مرتفع شده و کارشناسان حوزه گردشگری این اداره کل آمادگی لازم برای ارائه هرگونه مشاوره در زمینه سرمایه‌گذاری را دارند.

 

مازندران از ظرفیت های خوب طبیعی جنگل و دریا و ظرفیت های پُرشمار تاریخی بواسطه وجود بیش از ۲ هزار اثر تاریخی برخوردار است که این داشته های طبیعی و تاریخی باعث شده هر ساله خیل عظیمی از هموطنان به این استان سفر کنند.

به طوریکه در نوروز امسال بیشتر از ۲۰ میلیون نفر بار سفر خود را برای عزیمت به مازندران بستند و به این استان سفر کردند.

با توجه به این حضور میلیونی فراهم کردن امکانات و زیرساخت های حوزه گردشگری از جمله مراکز اقامتی تنها با اعتبارات دولتی جوابگو نیست و بخش خصوصی و سرمایه گذاری این بخش می تواند بسیار در رفع کمبودهای این بخش یاری گر باشد.