کد خبر: 27095تاریخ انتشار : 19:30:13 - چهارشنبه 21 فوریه 2024

درخواست شهروندان مازندرانی از نامزدهای نمایندگی مجلس چیست؟

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در روز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ در سراسر کشور و در استان مازندران با سه هزار و ۲۱۰ شعبه اخذ آغاز می شود. حوزه های انتخابیه ۹ گانه مازندران شامل “ساری و میاندورود”، “قائمشهر، ‌سوادکوه، سوادکوه شمالی، ‌سیمرغ و جویبار”، “نکا، گلوگاه و […]

درخواست شهروندان مازندرانی از نامزدهای نمایندگی مجلس چیست؟

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در روز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ در سراسر کشور و در استان مازندران با سه هزار و ۲۱۰ شعبه اخذ آغاز می شود.

حوزه های انتخابیه ۹ گانه مازندران شامل “ساری و میاندورود”، “قائمشهر، ‌سوادکوه، سوادکوه شمالی، ‌سیمرغ و جویبار”، “نکا، گلوگاه و بهشهر”، “تنکابن، ‌رامسر و عباس‌آباد”، “نور و محمودآباد”، “نوشهر، چالوس و کلاردشت”، “بابل”، “آمل” و “بابلسر و فریدونکنار”است که بیشترین شعب اخذ رای مربوط به بابل، ‌ساری و آمل است.

از این تعداد شعب اخذ رای ۲ هزار و ۵۶۹ شعبه ثابت و ۶۴۱ شعبه سیار در ۱۱ اسفند روز برگزاری انتخابات مستقر هستند، همچنین از مجموع شعب اخذ رای در مازندران یک هزار و ۴۶۸ شعبه شهری و یک هزار و ۷۴۲ شعبه در روستاهای استان برپا می شوند.

بنا به اعلام ستاد انتخابات مازندران از حوزه‌های انتخابیه ۹ گانه این استان در مجموع ۷۴۸ نفر برای تصاحب یکی از ۱۲ کرسی مازندران در مجلس دوازدهم نام‌نویسی کردند که پس از بررسی پرونده‌ها و صلاحیت نامزدها در سه مرحله توسط هیئت اجرایی در استان، هیئت نظارت بر انتخابات کشور و شورای نگهبان و همچنین افرادی که انصراف دادند، در نهایت تا این لحظه با آمار جدید ارایه شده از سوی شورای نگهبان ۴۴۲ نفر در گردونه رقابت انتخاباتی باقی ماندند.

 

طرح و برنامه گرمابخش شور انتخاباتی است

قربانعلی نظری شهروند نوری که برای درخواست شخصی به دفتر غرب استانداری مازندران آمده بود در پاسخ خبرنگار ایرنا که چه باید کرد تا شور انتخاباتی در این ایام بیشتر شود و مردم نامزد اصلح را انتخاب کنند، گفت: داوطلبان انتخاباتی اگر به جای شعارهای بی اساس، طرح و برنامه منطقه ای و ملی ارایه کنند نه تنها بر شور انتخاباتی می افزایند بلکه مردم بهتر می توانند گزینه اصلح برای شهرشان انتخاب کنند.

وی اظهارداشت : هواداران داوطلبان نباید بدون تفکر به یارگیری برای نامزد مورد نظرش رای جمع آوری کند بلکه باید ویژگی های مدیریتی و توانمندی ها و راهبردهای علمی اش را به شهروندان بیان کند و مردم خودشان گزینه اصلح و کارآمد را انتخاب خواهند کرد.

وی در پاسخ این سوال خبرنگار ایرنا که آیا در انتخابات ۱۱ اسفند شرکت می کنید؟ گفت : حضور مردم در انتخابات کشور را در مقابل حوادث و توطئه های دشمنان بیمه می کند تا دست تعرض به سوی کشور ما دراز نکنند.

پرهیز از دادن وعده ها برای مشکلات

این شهروند نوری تصریح کرد : عقل مدبر حکم می کند که هر شهروندی به شعارهای بی اساس و تو خالی و بدون پشتوانه علمی داوطلبان توجه نکند بلکه انتخاب با بصیرت داشته باشد چرا که این انتخاب برای این مهم است که برای سرنوشت خود و کشورمان تصمیم می گیریم.

نظری خاطرنشان کرد : امروز دشمنان انقلاب اسلامی به حضور مردم در انتخابات ۱۱ اسفند چشم دوخته اند بنابراین بر همگان فرض است که با حضورشان به انقلاب و نظام ادای دین بکنند.

وی اضافه کرد : هرچه به زمان برگزاری انتخابات نزدیک تر می شویم هجمه های دشمنان علیه نظام اسلامی بیشتر شده و ما ملت بزرگ ایران باید ضمن داشتن بصیرت لازم با حضورمان توطئه های دشمنان را خنثی کنیم.

 

داوطلبان شعار ندهند

یکی دیگر از شهروندان امروز دیدار مردمی مدیران کل در نوشهر که خود را “محمدجواد رویین تن” از اهالی تنکابن به خبرنگار ایرنا معرفی و پیش بینی کرد که مردم غرب مازندران همپای ملت ایران در انتخابات ۱۱ اسفند زیباترین تابلوی حماسی حضور را در انقلاب اسلامی خلق خواهند کرد.

وی تبلیغات دشمنان را مبنی بر حضور کم رنگ مردم در این همایش ملی را بی اثر دانست و گفت: دشمن بداند ما ملت خروشانیم و در روز رای گیری کاری می کنیم کارستان تا تن دشمن بلرزد.

وی بیان کرد : نکته مهم دیگر این که مسوولان امر و رسانه های باید تا زمان برگزاری انتخابات اسفندماه دستاوردهای نظامی را به مردم معرفی کرده و با امید آفرینی موجب افزایش حضور مردم در این رویداد سیاسی شوند.

این شهروند تنکابنی گفت : بصیرت مردم لازمه عبور موفق و حضور حماسی در انتخابات اسفند است که مردم نباید فریب دشمنان را بخورند و با مشارکت گسترده دشمنان را شکست دهند.

رویین تن با تاکید بر ضرورت داشتن برنامه علمی از سوی نامزدهای انتخاباتی اضافه کرد : بیشتر نامزدهای انتخاباتی غرب مازندران متاسفانه شعار غیر واقعی مردم فریب می دهند در حالی که مردم با بیان واقعیت ها و داشتن برنامه های اصولی به فرد اصلح رای می دهند.

۱۱ اسفند تجلی حضور ملت

محمد امین فتوحی شهروند نوشهر در این دیدار امروز دفتر غرب استانداری مازندران در نوشهر افزود : من امروز برای کار شخصی مربوط به زمین داخل بافت به این دفتر آمدم و با رایزی مدیران کل مشکلم برطرف شد اما مسوولان هرچه نیازها و دغدغه های مردم را برطرف کنند بر افزایش مشارکت سیاسی در انتخابات می افزایند.

به تاکید فتوحی ما ملتی هستیم که می توانیم در انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در ۱۱ اسفند حضور پرشور داشته باشیم چرا که تاکنون این حضور حماسی در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت و ضبط شده است.

فتوحی به مشکلات موجود در کشور اشاره کرد و افزود : یک نماینده کارآمد باید برای حل مشکلات تغییرکاربری اراضی باغ ها و اراضی کشاورزی و چالش کمبود آب، آسفالت راه روستایی، کمبود امکانات فرهنگی و ورزشی، در غرب مازندران چاره ای بیندیشد.

وی خاطرنشان کرد: ملت ایران به طور قطع ملت ایران در رفراندوم ۱۱ اسفند با حضور گسترده بر اقتدار نظام اسلامی خواهند افزود.

 

داوطلبان صادقانه با مردم صحبت کنند

این شهروند نوشهری تصریح کرد : برخی از داوطلبان چنان وعده ای به مردم می دهند که گویا کلید حل مشکلات کشور در دست آن است در حالی که این طور نبوده و داوطلبان از همین امروز با ارایه طرح و برنامه با مردم با صداقت با جامعه صحبت کنند.

دبیر ستاد انتخابات مازندران از انصراف چهار نفر از داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روزهای اخیر خبر داد و گفت: تعداد داوطلبان مجلس شورای اسلامی در این استان اکنون به ۴۵۹ نفر رسید.

علی پیرفلک روز چهار شنبه  افزود: پیش از این و در پایان فرصت تایید صلاحیت داوطلبان مجلس شورای اسلامی از سوی شورای نگهبان تعداد نامزدهای تایید صلاحیت ۴۶۳ داوطلب از مازندران بود.

دبیر ستاد انتخابات استان مازندران در خصوص مهلت تبلیغات داوطلبان مجلس شورای اسلامی نیز اعلام کرد: این افراد می توانند از دوم تا نهم اسفند تبلیغات خود را انجام دهند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران از پاسخگویی به درخواست ۱۵۶ متقاضیان در پنجاه و هشمین ملاقات مردمی مدیران کل در دفتر غرب استانداری این استان خبر داد./ایرنا