کد خبر: 27104تاریخ انتشار : 19:44:49 - چهارشنبه 21 فوریه 2024

شانه گذاری درختان خطرساز در جنگل‌های مازندران

مهرداد خزایی مدیرکل منابع طبیعی مازندران – نوشهر خروج و جمع آوری درختان شکسته و خطرساز را از حاشیه رودخانه‌ها لازم دانست و گفت: نشانه گذاری این درختان در دست اقدام است. او با بیان اینکه پدیده سیلاب فراگیرشده و در تمام طول سال شاهد وقوع آن هستیم، افزود: افزایش شدت بارندگی و کاهش دوره […]

شانه گذاری درختان خطرساز در جنگل‌های مازندران

مهرداد خزایی مدیرکل منابع طبیعی مازندران – نوشهر خروج و جمع آوری درختان شکسته و خطرساز را از حاشیه رودخانه‌ها لازم دانست و گفت: نشانه گذاری این درختان در دست اقدام است.

او با بیان اینکه پدیده سیلاب فراگیرشده و در تمام طول سال شاهد وقوع آن هستیم، افزود: افزایش شدت بارندگی و کاهش دوره آن از جمله مسائل و مشکلات به شمار می‌رود.

خزایی وجود درختان شکسته و افتاده در مسیر رودخانه‌ها را از جمله چالش‌ها ذکر کرد و گفت: همچنین ابنیه احداث شده بر روی رودخانه فاقد رعایت ضوابط فنی و کارشناسی است.

مدیرکل منابع طبیعی مازندران – نوشهر گفت: سیلاب سبب گیرکردن چوب آلات در دهنه‌های رودخانه‌ها و بروز خسارت به ابنیه مردم می‌شود از این رو ساخت شبکه‌های سرشاخه گیر ضروری است و علاوه بر این جمع آوری درختان افتاده و شکسته نیز باید در دستور کار قرار گیرد.