کد خبر: 2737تاریخ انتشار : 21:50:50 - پنجشنبه 5 جولای 2018

مدیرکل جدید ارشاد مازندران: مازندران ظرفیت های ناشناخته بسیاری در حوزه فرهنگ و هنر دارد

مازنی خبر :  مراسم تکریم مدیرکل سابق و معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با حضور هادی حسینی معاون امور حقوقی ، پارلمانی و امور استان های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ساری برگزار شد. معاون وزیر ارشاد با تاکید بر توجه بیشتر دولتی‌ها به حوزه فرهنگ، گفت: بودجه فرهنگی در مجلس […]

مدیرکل جدید ارشاد مازندران: مازندران ظرفیت های ناشناخته بسیاری در حوزه فرهنگ و هنر دارد

مازنی خبر :  مراسم تکریم مدیرکل سابق و معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با حضور هادی حسینی معاون امور حقوقی ، پارلمانی و امور استان های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ساری برگزار شد.

معاون وزیر ارشاد با تاکید بر توجه بیشتر دولتی‌ها به حوزه فرهنگ، گفت: بودجه فرهنگی در مجلس متضرر شده است.

سید هادی حسینی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه ا از مدیران غایب در مراسم معارفه مدیری فرهنگی گله داریم، اظهار داشت: حوزه فرهنگ بیش از این می ارزد که مدیری وقت خود را در آن صرف کند.

وی با اشاره به اینکه جاودانی در مازندران مدیر خوبی بودِ و چرخش مدیریتی در وزارت ارشاد در حال انجام است و جاودانی مدیر ستادی در وزارت ارشاد می‌شود، تصریح کرد: کار سخت مردان سخت می‌خواهد و شالویی سرد و گرم ارشاد را چشیده است.

حسینی با اشاره به اینکه مازندران باید استانی شاد باشد و مدیران باید بر این امر با توجه به موقعیت گردشگرپذیر بودن مازندران دقت نظر داشته باشند، تصریح کرد: شالویی گزینه ارشاد شیراز بوده که به مازندران آمد و درحوزه فرهنگ کارکرد خوبی دارد.

معاون پارلمانی، حقوقی و امور مجلس وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه انسجام فرهنگ و هنر در کشور بی‌نظیر است، تصریح کرد: فرهنگ باید در راس امور جامعه باشد و نگاه به فرهنگ ریشه‌ای باشد.

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این مراسم گفت : زبان فرهنگ و هنر امروز در میان هیاهوی دشمنان بهترین معرف ایران در میان ملت های دیگر است.

محمود شالویی افزود : غنای فرهنگ و هنر مردم ایران به اندازه ای است که در میان همه ملت ها حتی آنانی که با زبان فارسی بیگانه اند ، در نخستین برخورد جایگاه فاخری پیدا می کند .
وی بی توجهی به حوزه فرهنگ و هنر را بالا ترین جفا به کشور دانست و افزود : ناتوانی اهالی و مدیران فرهنگی در معرفی هنر و هویت و فرهنگ ایرانی ، اصلی ترین دغدغه در این زمینه است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران گفت : مازندران ظرفیت های ناشناخته بسیاری در حوزه فرهنگ و هنر دارد که برای جلوگیر از نابودی آن باید تمامی آنها را شناسایی و در بهترین قالب در داخل کشور و خارج از مرز ها معرفی کرد.
شالویی عنصر جاودانگی هنر و فرهنگ را در معرفی و تزریق آن به جامعه اعم از داخل و خارج کشور دانست و تاکید کرد که به عنوان مدیر دستگاه اجرایی حوزه فرهنگ و هنر این موضوع را مهم ترین دستور کار خود می داند.

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران متولد سال 45 در شهرستان ایذه استان خوزستان است . وی علاوه بر تحصیل علوم حوزوی ، تحصیلات عالی دانشگاهی در رشته ادیان و عرفان تطبیقی دارد.
شالویی نویسنده کتاب ‘ مولانا و وحدت ادیان ‘ و ‘ من مسلمانم ‘ است .
وی سوابق اجرایی چون مدیرکلی آموزش و توسعه فعالیت‌های هنری وزارت ارشاد ، ریاست مرکز برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت ارشاد ، عضویت هیات مدیره صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران، عضویت کمیسیون اساسنامه‌ها و مقررات تحصیلی شورای عالی آموزش و پرورش ، عضویت در شورای برنامه‌ریزی درسی و مدیریت گروه فرهنگ و هنر دانشگاه جامع علمی و کاربردی ، مدیرکلی هنرهای تجسمی وزارت ارشاد ، مدیرکلی ارشاد استان اصفهان و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در صربستان را هم در کارنامه دارد.

** پرهیز از حاشیه در فعالیت های فرهنگی

احد جاودانی مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز در این مراسم گفت : در استان مازندران همراهی مناسبی میان دستگاههای فرهنگی با یکدیگر و دیگر دستگاهها وجود دارد و استان از این بابت دارای فضای مطلوبی است .
وی افزود : مدیریت در حوزه فرهنگی همیشه دارای حاشیه است که نباید به آن دامن زد و می توان با تعامل با رسانه ها و همچنین همراهی و همفکری با مردم و هنرمندان آنها را خنثی کرد.
جاودانی که بیشتر از سه سال سکان اداره کل فرهنگ و ارشاد استان مازندران را در اختیار داشت قرار است به وزارتخانه در تهران برود .

http://img8.irna.ir/1397/13970414/82962769/n82962769-72422387.jpg