کد خبر: 27441تاریخ انتشار : 18:00:54 - شنبه 13 آوریل 2024

طرح استخدام رسمی دهیاران در دستور کار مجلس است

کمال علیپور  در گفت وگو با خبرنگاران گفت: با توجه به وضعیت مساعد بودجه کشور در ۱۴۰۳، طرح ساماندهی و جذب دهیاران مازندران را در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مطرح و پیگیری خواهم کرد. علیپور خنکداری با بیان اینکه دهیاران از قشر بی پناه هستند که امنیت شغلی آنها تضمین شده نیست، اظهار کرد: […]

طرح استخدام رسمی دهیاران در دستور کار مجلس است

کمال علیپور  در گفت وگو با خبرنگاران گفت: با توجه به وضعیت مساعد بودجه کشور در ۱۴۰۳، طرح ساماندهی و جذب دهیاران مازندران را در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مطرح و پیگیری خواهم کرد.

علیپور خنکداری با بیان اینکه دهیاران از قشر بی پناه هستند که امنیت شغلی آنها تضمین شده نیست، اظهار کرد: دهیاران به عنوان نیروهای وزارت کشور هستند اما به دلیل اینکه رسمی و استخدام نیستند، آینده شغلی آنها در خطر است.

وی با اشاره به اینکه نا امن بودن شرایط شغلی دهیاران موجب شد تا بسیاری از این افراد زحمتکش از آینده کاری خود نا امید باشند، افزود: در نظام مسائل محلی نیاز است تا مدیران روستاها همانند مدیران شهری شرایط شغلی تضمین شده داشته باشند.

نماینده مردم حوزه انتخابیه قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی از تنظیم طرح ساماندهی و جذب دهیاران مازندران خبر داد و یادآورشد: باتوجه به شرایط مناسب بودجه ۱۴۰۳ طرح استخدام دهیاران را در کمیسیون عمران مجلس آغاز کردم تا پس از بررسی نهایی به عنوان قانون به دولت ابلاغ بشود.

کمال علیپور با بیان اینکه این طرح را برای شتاب دادن به توسعه روستاها پیگیری خواهم کرد، تصریح کرد: با توجه به اینکه روستاهای مازندران خدمات بیشتری در قیاس با دیگر استان‌ها ارائه می‌کنند، بر اساس برنامه در فاز نخست دهیاران مازندران جذب و به عنوان کارمند رسمی وزارت کشور خواهند شد و اگر شرایط مهیا باشد، طرح جامع کشوری نیز در همان فاز نخست قابلیت اجرایی دارد.

وی جذب دهیاران را شامل تمام وقت و حتی پاره وقت دانست و خاطرنشان کرد: ساماندهی و جذب دهیاران نیازمند هم فکری قوه عاقله است و در این طرح از ظرفیت فکری دهیاران نیز استفاده خواهیم کرد تا طرح به صورت جامع از کمیسیون عمران در صحن مطرح و به عنوان قانون مدون به دولت ابلاغ بشود.