کد خبر: 27460تاریخ انتشار : 20:13:12 - یکشنبه 14 آوریل 2024

امام جمعه ساری: ترویج فرهنگ صلح و سازش در مازندران باید بیشتر تقویت شود

آیت الله محمد باقر محمدی لائینی  در آیین تکریم و معارفه رییس کل دادگستری مازندران افزود: ورودی زیاد پرونده‌های قضایی عامل کاهش کیفیت ارایه خدمات و اطاله دادرسی در دادگستری های استان شده است. وی با اظهار این که کثرت پرونده های قضایی در شأن و منزلت مردم دیار علوی نیست، ادامه داد: کمبود نیروی […]

امام جمعه ساری: ترویج فرهنگ صلح و سازش در مازندران باید بیشتر تقویت شود

آیت الله محمد باقر محمدی لائینی  در آیین تکریم و معارفه رییس کل دادگستری مازندران افزود: ورودی زیاد پرونده‌های قضایی عامل کاهش کیفیت ارایه خدمات و اطاله دادرسی در دادگستری های استان شده است.

وی با اظهار این که کثرت پرونده های قضایی در شأن و منزلت مردم دیار علوی نیست، ادامه داد: کمبود نیروی انسانی در دادگستری های مازندران با افزایش ورودی پرونده‌های قضایی ، گلایه مردم استان را از گرفتن خدمات مطلوب دوچندان کرده است.

وی بر لزوم انجام کار فرهنگی در صلح و سازش بین مردم مازندران تاکید کرد و گفت: امروز اگر همه عدالت محور و به حق و حقوق خود راضی باشند ، به طور یقین تشکیل پرونده‌های قضایی به حداقل خواهد رسید.

لزوم تداوم اجرای صحیح احکام قضایی در بخش زمین خواری در مازندران

رییس کل سابق دادگستری مازندران در این آیین گفت : آنچه در پنج سال خدمتم در دیار علویان انجام شده است ، وظیفه ای بوده که با همکاری همه دستگاه های اجرایی و کارکنان دادگستری عملیاتی شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد صادق اکبری وی ضمن قدردانی از کارکنان دادگستری های شهرستان های مازندران ، ادامه داد: اطاله دادرسی در دادگستری گلایه مردم مازندران بوده است ، اما اکنون دغدغه های اطاله دادرسی به حداقل رسیده است.

وی تصریح کرد: در این مدت پرونده های دادگاه تجدیدنظر با اولویت پس از بررسی مختومه شده است.

رییس کل دادگستری استان مازندران بیان داشت: اجرای احکام قضایی همواره مورد تاکید است و دستگاه قضایی استان همچنان در اجرای صحیح احکام تغییر کاربری غیر قانونی ، جنگل و زمین خواری ، ساحل خواری و تصرف به عرصه های طبیعی در مازندران با چالش هایی مواجه است.

اکبری مشکلات زیست محیطی ناشی از پسماند و زباله مازندران به عنوان حقوق عامه اشاره کرد و گفت: امیدوارم این نظام مسایل حل و فصل شود.

پیش از این حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق اکبری از اردیبهشت ۱۳۹۸ رییس کل دادگستری مازندران بود که در دوران مسوولیتی او برنامه‌های فراوانی در حوزه حفظ حقوق بیت‌المال، پیشگیری از بروز فساد و برخورد با مفسدین اقتصادی اجرایی شد.