کد خبر: 2755تاریخ انتشار : ۷:۰۰:۲۹ - جمعه ۱۵ تیر ۱۳۹۷

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در قائم‌شهر : رفتار و گفتارمان نباید باعث رخنه دشمن شود

مازنی خبر : وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ایران اسلامی هرگز عزتش را در برابر استکبار جهانی زیر پا نمی گذارد ، گفت : همه ما باید مراقبت کنیم تا رفتار و گفتارمان باعث رخنه دشمن نشود . سید عباس صالحی در یادواره شهید آیت الله قاسمی سوادکوهی از شهدای مازندرانی هفتم […]

مازنی خبر : وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ایران اسلامی هرگز عزتش را در برابر استکبار جهانی زیر پا نمی گذارد ، گفت : همه ما باید مراقبت کنیم تا رفتار و گفتارمان باعث رخنه دشمن نشود .

سید عباس صالحی در یادواره شهید آیت الله قاسمی سوادکوهی از شهدای مازندرانی هفتم تیر در مسجد جامع قائمشهر افزود : حرکات و پیام های ما باید با توجه به شرایط جامعه باشد ، به خصوص که در شرایط سخت اگر می خواهیم امیدوار باشیم باید مواظب سخنان خود باشیم .
وی با تاکید بر این که باید برای حفظ عزت ، در درون خود مواظب کلمات و حرکات باشیم ، اظهار داشت : استکبار جهانی هیچگاه از دشمنی با ایران اسلامی دست بر نداشت و انقلاب و نظام اسلامی طی این سال ها مخاطرات زیادی را پشت سر گذاشته است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود : همان گونه که در زمان پیامبر اکرم ( ص ) هیچگاه دشمن اجازه نیافت تا در میان مسلمانان رخته کند ، امام راحل و رهبر معظم انقلاب راه نبی مکرم اسلام را ادامه داده اند و راه را بر رخنه پذیری دشمنان بستند.
صالحی پیروزی انقلاب و ماندگاری نظام اسلامی را مدیون خون شهیدان دانست و گفت : برگزاری یادواره شهدا برای ما یک تکلیف است که روش و منش شهدا را به ما یادآور می شود تا درس حفظ عزت و سربلندی را حتی با نثار خون فراموش نکنیم .
وی با برشمردن ویژگی های شخصیتی شهید قاسمی ، افزود : بزرگداشت یادواره شهید آیت الله قاسمی اگر چه برای ما یادآوری و تکریم بزرگان است ، در عین حال تکلیف هم محسوب می شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از شهید قاسمی به عنوان ‘ واعظ و مبلغ برجسته دینی ‘ یاد کرد و اظهار داشت : این شهید بزرگوار در سطح حوزه در ترویج دین ، نفوذ کلام و تاثیر بسزایی داشت .
صالحی همچنین به نقش شهید قاسمی در انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود : ایشان در سال ۴۱ همراه امام راحل شد و یکی از افرادی بود که به نهضت امام علاقه خاصی نشان داد و تا آخر جان به ایشان وفادار ماند.

شهید عبدالوهاب قاسمی در مهر ماه ۱۳۱۲ در روستای لفورک شهرستان سوادکوه زادگاه حضرت آیت الله صالحی مازندرانی دیده به جهان گشود و همزمان با تحصیلات حوزوی ، با نهضت اسلامی به رهبری امام (ره) همنوا شد و محور اصلی مبارزه و نهضت را با همراهی جمعی از فضلای مشهد راه‌اندازی کرد.
این روحانی شهید سرانجام شامگاه هفتم تیر سال ۱۳۶۰ در دفتر حزب جمهوری اسلامی در کنار آیت الله بهشتی شهید شد و در شهرستان قم در جوار حرم مطهر حضرت معصومه(س) آرام گرفت.

http://mazaninews.ir/wp-content/uploads/%D8%B9%D8%A8%D8%A7%D8%B3-%D8%B5%D8%A7%D9%84%D8%AD%DB%8C.jpg

ایرنا