کد خبر: 2758تاریخ انتشار : 9:03:58 - جمعه 6 جولای 2018

استاندار مازندران تاکید کرد: طرح ویژه یکپارچه، نقشه راه توسعه مازندران است

مازنی خبر :‌ استاندار مازندران گفت: تهیه و اجرای طرح ویژه یکپارچه مازندران به عنوان نقشه راه توسعه و رونق اقتصادی در این استان است که همه باید برای موفقیت این طرح همکاری کنند. محمد اسلامی پنجشنبه شب در نشست مشترک فعالان اقتصادی شهرستان های محمود آباد و نور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور […]

استاندار مازندران تاکید کرد: طرح ویژه یکپارچه، نقشه راه توسعه مازندران است

مازنی خبر :‌ استاندار مازندران گفت: تهیه و اجرای طرح ویژه یکپارچه مازندران به عنوان نقشه راه توسعه و رونق اقتصادی در این استان است که همه باید برای موفقیت این طرح همکاری کنند.

محمد اسلامی پنجشنبه شب در نشست مشترک فعالان اقتصادی شهرستان های محمود آباد و نور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، افزود: این طرح هم اکنون در شورای عالی شهرسازی مصوب شده و حتی از تهیه کنندگان آن نیز تجلیل به عمل آمده است.

وی اظهار داشت: مزیت هایی که این طرح دارد این است که زیرساخت های توسعه ای استان مانند راه های ارتباطی، زمین های کشاورزی، مناطق گردشگری و صنعتی رسمیت می یابد و به تعبیری یک آمایش سرزمینی در این استان صورت خواهد گرفت.

اسلامی ابراز امیدواری کرد که اجررای کامل این طرح در مازندران به عنوان اولین استان کشور در دیگر استان ها نیز به اجرا در آید.

نماینده عالی دولت در استان گفت: توسعه مازندران با اراده و خواست مردم و نیز وفاق و همدلی میان دستگاه های اجرایی تحقق می یابد و ما هم اکنون شاهد چنین تحولی در استان هستیم.

اسلامی افزود: اتاق فکری هم با بهره گیری از ظرفیت های منابع انسانی به ویژه نخبگان و دانش آموختگان در استان تشکیل شده تا بتوان با استفاده از عصاره فکری این کنشگران و صاحب نظران برای توسعه و بهبود بنیه اقتصادی مازندران گام های موثری برداشت.

وی با اشاره به نگاه حمایتی دولت در ستاد اقتصاد مقاومتی از تولید کنندگان و فعالان اقتصادی استان، گفت: دولت و مجلس شورای اسلامی از محل بند و تبصره ۱۶ برای آن دسته از تولید کنندگانی که در سال های پیش تسهیلاتی دریافت کردند و در شرائط تحریم اقتصادی برای بازپرداخت آن دچار مشکل شدند ، ساز و کارهای خوبی در نظر گرفتند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سفر دو روزه اش را به مازندران عصر چهارشنبه آغاز شد و امشب به پایان رساند.

شرکت در نشست شورای اداری و اقتصاد مقاومتی به عنوان وزیر معین ستاد اقتصاد مقاومتی کشور در مازندران و حضور در همایش مدیران کل حوزه فناوری استان های کشور و افتتاح یکهزار و ۵۸ طرح حوزه فناوری اطلاعات از برنامه های مهم محمدجواد آذری قمی به مازندران بود.

 

ایرنا