کد خبر: 27600تاریخ انتشار : 16:09:08 - یکشنبه 28 آوریل 2024

مقابله با فساد بدون مسامحه در دستور کار دستگاه قضایی مازندران است

رئیس کل دادگستری مازندران با تاکید ویژه بر اهمیت مبارزه با فساد به عنوان خط قرمز دستگاه قضایی استان، گفت: با هر نوع فساد اداری، مالی و اجتماعی در داخل و بیرون از دستگاه قضایی استان برخورد قاطع و قانونی خواهد شد و دادگستری مازندران بدون مسامحه و اغماض، در حوزه مبارزه با فساد با […]

مقابله با فساد بدون مسامحه در دستور کار دستگاه قضایی مازندران است

رئیس کل دادگستری مازندران با تاکید ویژه بر اهمیت مبارزه با فساد به عنوان خط قرمز دستگاه قضایی استان، گفت: با هر نوع فساد اداری، مالی و اجتماعی در داخل و بیرون از دستگاه قضایی استان برخورد قاطع و قانونی خواهد شد و دادگستری مازندران بدون مسامحه و اغماض، در حوزه مبارزه با فساد با هیچ فردی مماشات نخواهد کرد.

 عباس پوریانی ۹ اردیبهشت در نخستین نشست فصلی روسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان، مسئولیت روسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی را بسیار خطیر، مهم و حساس عنوان کرد و افزود: دستگاه قضایی، ملجا و پناهگاه ستمدیدگان است و مدیران حوزه‌های قضایی، امید افراد ستمدیده و بی پناه هستند که باید به این مساله توجه ویژه لحاظ شود و قطعاً خداوند متعال ناظر بر اعمال و رفتار همه ما خواهد بود.

رئیس کل دادگستری مازندران تاکید کرد: مردم عملکرد مدیران دستگاه قضایی استان را قضاوت می‌کنند و عملکرد روسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان کاملاً مورد توجه مردم قرار دارد.

پوریانی با اشاره به سختی کار در مجموعه‌های قضایی و گستره وسیع حوزه فعالیت دستگاه قضا، تصریح کرد: فعالیت مدیران دستگاه قضایی استان باید با نگاه فساد ستیزی توام باشد و روسا، دادستان‌ها و مدیران دستگاه قضایی استان باید با جدیت با هرگونه فساد در داخل سازمان و جامعه مبارزه کنند.

رئیس کل دادگستری مازندران خاطرنشان کرد: مسامحه و کوتاهی در حوزه مبارزه با فساد قابل جبران نخواهد بود و باید با فساد بدون اغماض مبارزه و مقابله شود و در این راستا باید از این فرصت خدمت که در اختیار ما قرار گرفته برای رضایت خداوند متعال و خدمت به مردم استفاده کنیم.

پوریانی، بحث پیشگیری از وقوع جرائم در مازندران را بسیار مهم و موثر عنوان کرد و گفت: مواردی مانند سرقت و مباحث مالی همچنین ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری‌ها از جمله برخی مواردی هستند که باید به عنوان موارد مهم، مدنظر ویژه روسا و دادستان‌های حوزه های قضایی استان قرار گیرند.

رئیس کل دادگستری مازندران همچنین با اشاره به ابلاغ سند تحول قضایی به دادگستری استان‌ها، افزود: روسای دادگستری و دادستان‌ها، علی‌رغم حجم بالای کار در شهرستان‌ها، نقش بسیار مهمی در اجرای این سند بر عهده دارند. سند تحول قضایی جزو موضوعات مهم و اساسی است که باید به بهترین شکل ممکن در دادگستری مازندران اجرایی شود.

پوریانی با اشاره به شعار سال اظهار کرد: حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری و استفاده از ظرفیت‌های مختلف برای حمایت از تولید و اشتغال، امری بسیار مهم و اساسی است و همه باید برای تحقق شعار سال بسیج شوند.

رئیس کل دادگستری مازندران همچنین بر اجرای بهنگام احکام صادره تاکید کرد و افزود: احکام صادره باید توسط دستگاه های ذیربط و با نظارت کامل دستگاه قضایی، به شکل کامل و دقیق اجرایی شود.