کد خبر: 27685تاریخ انتشار : 15:50:59 - یکشنبه 12 مه 2024

احتمال وقوع آتش سوزی جنگل ها در مازندران

هواشناسی مازندران با صدور هشدار سطح زرد، زمان فعالیت این سامانه را روزهای شنبه و یکشنبه اعلام و پیش‌بینی کرد این سامانه با افزایش دما و وزش باد نسبتاً شدید همراه است که این امر احتمال وقوع آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع این استان را به همراه خواهد داشت. هواشناسی منطقه اثر فعالیت این […]

احتمال وقوع آتش سوزی جنگل ها در مازندران

هواشناسی مازندران با صدور هشدار سطح زرد، زمان فعالیت این سامانه را روزهای شنبه و یکشنبه اعلام و پیش‌بینی کرد این سامانه با افزایش دما و وزش باد نسبتاً شدید همراه است که این امر احتمال وقوع آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع این استان را به همراه خواهد داشت.

هواشناسی منطقه اثر فعالیت این سامانه را در تمام مناطق مازندران اعلام و نسبت به افزایش محسوس دما، وزش باد گرم گاهی به نسبت شدید در طی این مدت هشدار داد.

افزایش ظرفیت آتش سوزی در جنگل‌ها، ایجاد تنش دمایی در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها و احتمال ریزش سنگ در محورهای کوهستانی از پیامدهای مخاطره آمیز این سامانه جوی است.

هواشناسی مازندران به مسافران و گردشگران نیز توصیه شده است از روشن کردن آتش در جنگل‌ها و مراتع خودداری و در صورت لزوم نسبت به خاموش شدن آتش اطمینان حاصل کنند.

آسمان مازندران در روز شنبه صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما، روز یکشنبه صاف تا قسمتی ابری همراه با افزایش محسوس دما همراه خواهد بود.