کد خبر: 2822تاریخ انتشار : 18:36:22 - شنبه 7 جولای 2018

مدیرعامل شرکت توزیع برق غرب مازندران: ادارات باید سرمشق مردم در زمینه رعایت الگوی مصرف برق باشند

مدیرعامل شرکت توزیع برق غرب مازندران در گزارشی از عملکرد این شرکت در زمینه فرهنگ سازی مصرف بهینه برق گفت: ادارات و سازمان‌ها سرمشق مردم در زمینه رعایت الگوی مصرف برق هستند و باید در این زمینه پیشرو باشند به گزارش مازنی خبر ، کیوان فرح زاد تصریح کرد : یکی از مسائل مهم در […]

مدیرعامل شرکت توزیع برق غرب مازندران: ادارات باید سرمشق مردم در زمینه رعایت الگوی مصرف برق باشند

مدیرعامل شرکت توزیع برق غرب مازندران در گزارشی از عملکرد این شرکت در زمینه فرهنگ سازی مصرف بهینه برق گفت: ادارات و سازمان‌ها سرمشق مردم در زمینه رعایت الگوی مصرف برق هستند و باید در این زمینه پیشرو باشند

به گزارش مازنی خبر ، کیوان فرح زاد تصریح کرد : یکی از مسائل مهم در این برهه زمانی با توجه به افزایش بی سابقه دما، اجرای برنامه‌ها و مسائل مرتبط با کاهش پیک بار و مدیریت مصرف است و ضرورت استفاده صحیح و مدیریت مصرف برق هرساله با شروع فصل تابستان و وارد مدار شدن وسایل سرمایشی و به تبع آن افزایش میزان مصرف، اهمیت بیشتری می‌یابد و شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران نیز تلاش کرده در جهت انجام وظیفه اصلی خود که همان تأمین برق مطمئن و پایدار برای آحاد جامعه است از هیچ تلاشی فروگذار نکند.

وی افزود: در پی دستور ریاست جمهوری مبنی بر مدیریت مدیریت مصرف آب و برق ادارات و سازمان‌ها، این شرکت کارگروه ممیزی مدیریت مصرف برق ادارات را متشکل از معاونین و مدیران شرکت، تشکیل داد که با حضور در ادارات و سازمان‌های غرب استان، بر اساس چک لیستی که از قبل به آن‌ها ابلاغ شده بود، میزان مصرف انرژی برق را در آن‌ها مورد پایش قرار می‌دادند.

وی ادامه داد: با توجه به هماهنگی‌های انجام شده، به اداراتی که میزان بهره گیری آن‌ها از انرژی برق خارج از الگوی مصرف بهینه باشد، اخطار داده شده و در مرحله بعد ضمن هماهنگی با فرمانداران شهرستان‌ها اقدامات قاطعی انجام خواهد شد وشرکت توزیع غرب مازندران و امور‌های آن نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

فرح زاد اظهار داشت : در همین راستا تعداد ۱۵۰ دستگاه ماژول جهت اندازه گیری مصرف برق خریداری شده که در مرحله اول میزان مصرف برق وسایل سرمایشی را اندازه گیری می‌کند.

وی ادامه داد : همچنین ممیزی تعدادی از صنایع بزرگ غرب استان نیز در برنامه این کارگروه قرار دارد که میزان مصرف انرژی توسط این صنایع نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

فرح زاد افزود: یکی از راهکار‌های اساسی در جهت کاهش پیک بار، نهادینه کردن رفتار مشترکین به منظور بهره گیری بهینه و مطلوب از انرژی برق است که در این راستا نیز، تمام ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شرکت به کار گرفته شده تا مشترکین غرب استان همراه و همگام با همکاران شرکت، با مدیر مصرف بهینه برق یاری رسان صنعت برق در گذر ازپیک تابستان باشند.

وی تصریح کرد: ارائه طرح‌های تشویقی به صنایع، کشاورزی، نصب بنر‌های اطلاع رسانی و آگاه سازی دز زمینه مصرف بهینه برق از جمله این فعالیت‌هاست.

وی ادامه داد: خوشبختانه با حمایت‌های ارزنده استانداری و همراهی فرمانداران شهرستان‌ها، فعالیت‌های فرهنگی مدیریت مصرفی به خوبی در سطح شهرستان‌ها و روستا‌ها اطلاع رسانی می‌شود.