کد خبر: 2905تاریخ انتشار : ۱۵:۱۳:۰۸ - دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷

در جلسه شورای شهر قائم‌شهر چه گذشت!؟ از متهم شدن در مورد کارخانه نساجی و گلایه از دوستان شهردار سابق تا انتقاد رئیس شورا از رسانه‌ها!

مازنی خبر : شصت و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر قائم شهر با حضور اعضا و اصحاب رسانه در محل شورا برگزار شد. افشین حسین زاده رئیس شورای اسلامی شهر قائم شهر در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اظهار داشت : از روی کارآمد دور پنجم شورا چند رسانه خاص تمامی فعالیت های صورت […]

در جلسه شورای شهر قائم‌شهر چه گذشت!؟ از متهم شدن در مورد کارخانه نساجی و گلایه از دوستان شهردار سابق تا انتقاد رئیس شورا از رسانه‌ها!

مازنی خبر : شصت و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر قائم شهر با حضور اعضا و اصحاب رسانه در محل شورا برگزار شد.

افشین حسین زاده رئیس شورای اسلامی شهر قائم شهر در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اظهار داشت : از روی کارآمد دور پنجم شورا چند رسانه خاص تمامی فعالیت های صورت گرفته را فقط به نقد می کشند.

به گزارش مازنی خبر ، مهندس حسین زاده با تأکید بر نمایش نقاط قوت در کنار نقاط ضعف توسط خبرنگاران ، تصریح کرد : انصاف در این کار است که فعالیت های اثر بخش مدیریت شهری در کنار ضعف ها دیده شود اما اتفاقی که افتاده تنها نشان دادن ضعف به مردم و چشم پوشی نسبت به فعالیت های مثبت بود.

وی افزود : آنچه وجدان و ادبیات کاری در این بین ایجاد می کند این است که همه باید با در نظرگرفتن تمامی جوانب نقاط ضعف را به مردم نشان دهند و موجب تضعیف مدیریت شهری و ناامیدی مردم نشوند.

*** محمد نصیر متانی دیگر عضو شورای شهر قائم شهر نیز گفت : وقتی تیم فوتبال نساجی به لیگ برتر راه پیدا کرد، کل پیش بینی های شهری ما بهم خورد و اکنون همه مسئولین با توجه به زمان اندک تا شروع بازیها برای حضوری آبرومندانه و آماده کردن ورزشگاهی با حداقل استانداردهای لازم تمامی توان خود را بکار گرفتند و در این زمینه همت استانی شکل گرفت.

وی افزود : آقای مهندس اسلامی استاندار مازندران پای کار آمد و مدیرکل ورزش و جوانان استان و همینطور مسئولین شهری در تلاش هستند تا استادیوم وطنی آماده شود.

متانی ادامه داد : اعضای شورای شهر نیز چندین جلسه را برای این موضوع گذاشتند و مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان پاداش صعود را نیز که از قبل برای صعود نساجی و شادی مردم قائم شهر مصوب کرده بودند نیز به تیم فوتبال نساجی پرداخت شد. شاید برخی ها در مورد هزینه شدن این مبلغ ناراحت باشند اما باید به آنها گفت باتوجه به اینکه همه مردم قائم شهر از این اتفاق مهم خوشحال هستند لذا پولی هم که در پاداش صعود داده شده است از دیون همین مردم است و هیچ منتی هم در این خصوص وجود ندارد. با توجه به جمعیت شهری تقریبا هر قائم شهری بمبلغ ۱۰۰۰ تومان برای پاداش صعود سهیم بود.

این عضو شورای شهر افزود: باید سرمایه گذاری بنام مهندس صنیعی فر را که برای شادی این مردم هزینه میکند را دلگرم کنیم و نشان دهیم بر روی وعده خود هستیم و در کنار ایشان تلاش میکنیم تا حماسه سازی نساجی مازندران و شهر قائم شهر در کشور ادامه پیدا کند.

وی در مورد کارخانه نساجی قائم شهر نیز اظهار داشت : در خصوص کارخانه نساجی ۹عضو شورای شهر لحظه ای از این که حقوق مردم این شهر پایمال شود کاستی نکردند ولی متاسفانه به چشم بعضی از افراد دیده نمی شود.

محمد نصیر متانی در ادامه در خصوص وضعیت پرداخت حقوق شهرداری و کارگران نساجی افزود: همانگونه که همه از وضعیت اقتصادی شرکت ها و کارخانجات کشور اطلاع دارند، خیلی از نیروهای شرکتی شهرداری ها و کارخانه های شهرهای اطراف تقریبا چند ماه است حقوق نگرفته اند و خدا را شکر کلیه حقوق پرسنل ما پرداخت شده است.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه با دوستان مخالف و موافق شهردار گذشته درد دلی دارم گفت : شهردار گذشته ناملایمتی های را پشت سر گذاشته و باید بپذیریم که از مرحله قبل عبور کردیم و در مرحله جدیدی هستیم. ولی نمیدانیم چرا موافقان شهردار قبلی و مخالفان شورای فعلی از نواختن تبل نفاق دست بر نمیدارند و چرا یک سری از موافقان شهردار قبل، دایه مهربان تر از مادر شدند و اجازه نمیدهند فضا برای خدمت رسانی مهیا شود تا بدون تنش برنامه های دوره پنجم شورا عملی شود.

متانی ادامه داد : تعدادی از رسانه ها و کانال های فضای مجازی نیز به جای حمایت و اطلاع رسانی از عملکرد شورا به سیاه نمایی و بد جلوه دادن عملکردمان در شهرداری و شورا پرداختند که بنظر من متاسفانه این افراد ابلهانه دست آویز برخی افراد برای رسیدن به منافع شخصی آنها شدند.

وی افزود: در پایان جا دارد از حمایت های دلسوزانه حضرت آیت الله معلمی و جناب آقای فرماندار و همه دستگاه های اجرایی شهری که در پروژه ها با ما همراهی و همکاری داشتند تشکر می کنم.

*** غلامرضا میرزائی نیز اظهار داشت :  اخیرا به شکل عجیبی ما را متهم می کنند که از کارخانه نساجی چیزی گرفتیم و یا اعضای شورای اسلامی بدنبال منفعت خودشان هستند که شدیدا این موضوع را تکذیب میکنیم. بدون هیچ ادله و مدرک و تنها به قصد تشویش اذهان عمومی صحبتی را به میان می آورند که از پایه بی اساس و کذب است. الحمدالله در دوره پنجم اعضای شورا از توان مالی خوبی برخوردار هستند و دست نیاز به این طرف و آن طرف دراز نمیکنند .

این عضو شورای شهر قائم شهر ادامه داد: از این افرادی که بدنبال ایجاد تنش هستند میخواهیم که با ایجاد شایعه در این مسائل ورود نکنند و اجازه بدهند ما با ذهن باز و با همه توان کارمان را انجام دهیم و به جای اینکه به حرف های شما فکر کنیم و در مقام پاسخگویی برآییم به دغدغه هایی که در شهرمان هست بپردازیم.

این عضو شورای شهر در بخش دیگری از صحبت های خود افزود: در مورد طرح هایی که در دستور کارمان داشتیم جلسه های متعددی انجام شده ولی تاکنون به مرحله اجرا نرسیده است.

میرزائی ادامه داد: اخیرا در خصوص ساماندهی رودخانه سیاه رود جلسه ای در فرمانداری انجام شد که در حال نتیجه است و ان شاالله در روز مجمع تصمیم خواهیم گرفت که با دعوت کل مردم برای لایروبی رودخانه سیاه رود، روند آن به مرحله اجرا برسد.

وی تصریح کرد: در این خصوص اداره آب و فاضلاب، اداره محیط زیست و مرکز بهداشت هم با تمام توان ایستاده اند که حاشیه رودخانه سیاه رود را در شهرستان قائم شهر به مکانی برای پارک و تفریح گاه تبدیل کنند و شهرداری هم موظف شد که سرویس بهداشتی و آلاچیق ها و یا طرح هایی که برای بازار شبانه دارد در آنجا ایجاد کند. ان شالله همه کمک کنند تا اتفاق خوبی برای رودخانه سیاه رود و همچنین رودخانه تلار و جنگل جاده نظامی بیافتد که این شهر نیازمند این زیباسازی است.

با همکاری روابط عمومی شورای اسلامی شهر قائم‌شهر