کد خبر: 2927تاریخ انتشار : 16:12:35 - دوشنبه 9 جولای 2018

بخشدار مرکزی جویبار: نجات زمین‌های کشاورزی جویبار از تنش کم آبی با انتقال آب سد البرز به سیاه رود

مازنی خبر : محمد مدانلو بخشدار مرکزی جویبار در سومین همایش شورا‌ها و دهیاران بخش مرکزی شهرستان جویبار گفت: با انتقال آب سد البرز  حدود ۴۰۰ هکتار از زمین هایکشاورزی این شهرستان که چندین سال قابل‌کشت نبود به زیر کشت شالی رفت. وی افزود: با توجه به کمبود منابع آبی کشور، کشت دوم شالی در […]

بخشدار مرکزی جویبار: نجات زمین‌های کشاورزی جویبار از تنش کم آبی با انتقال آب سد البرز به سیاه رود

مازنی خبر : محمد مدانلو بخشدار مرکزی جویبار در سومین همایش شورا‌ها و دهیاران بخش مرکزی شهرستان جویبار گفت: با انتقال آب سد البرز  حدود ۴۰۰ هکتار از زمین هایکشاورزی این شهرستان که چندین سال قابل‌کشت نبود به زیر کشت شالی رفت.

وی افزود: با توجه به کمبود منابع آبی کشور، کشت دوم شالی در تمام زمین‌های کشاورزی ممنوع اعلام‌شد که شورای اسلامی روستا‌ها باید به کشاورزان اطلاع‌رسانی کنند.

مدانلو گفت: شورا‌های اسلامی شهر و روستا نماد عینیت یافتن مردم‌سالاری دینی و نقش‌آفرینی مردم در تعیین سرنوشت خود و جامعه اسلامی و همچنین دهیاران پرتلاش به‌عنوان منتخبین شورا‌های اسلامی روستا، از مردمی‌ترین نهادها، مسئول در اعمال مدیریت و توسعه روستا‌ها هستند.

بخشدار مرکزی جویبار به اقدامات مطلوب در روستا‌های بخش مرکزی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: احداث ساختمان شورا و دهیاری در روستای اسماعیل کلای بزرگ، توزیع ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در سطح دهیاری‌های بخش مرکزی، انجام طرح هادی در چند روستا و اجرای این طرح در ۵ روستای دیگر در سالجاری، طرح‌های برق و آب‌رسانی به اراضی کشاورزی ازجمله مهم‌ترین اقدامات انجام‌شده در این بخش بود.