کد خبر: 2987تاریخ انتشار : ۲۱:۳۸:۰۳ - سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷

ارزش گندم خریداری شده از کشاورزان مازندران به یکهزار میلیارد ریال رسید

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ اعلام کرد که تاکنون ۷۴ هزار و ۴۹۹ تن گندم به ارزش ۹۸۷ میلیارد و ۱۱۲ میلیون ریال از کشاورزان گندمکار استان مازندران خریداری شد. به گزارش مازنی خبر ، سید محمد جعفری افزود : ۴۰۲ میلیارد و ۷۱۰ میلیون ریال از مطالبات گندمکاران مازندران از طریق […]

ارزش گندم خریداری شده از کشاورزان مازندران به یکهزار میلیارد ریال رسید

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ اعلام کرد که تاکنون ۷۴ هزار و ۴۹۹ تن گندم به ارزش ۹۸۷ میلیارد و ۱۱۲ میلیون ریال از کشاورزان گندمکار استان مازندران خریداری شد.

به گزارش مازنی خبر ، سید محمد جعفری افزود : ۴۰۲ میلیارد و ۷۱۰ میلیون ریال از مطالبات گندمکاران مازندران از طریق سامانه جامع خرید تضمینی بانک عامل پرداخت شد.
وی افزود: با این میزان پرداختی تاکنون ۴۱ درصد از مطالبات گندمکاران استان پرداخت شد و مابقی آن در صف انتظار پرداخت قرار گرفته است.
جعفری افزود: بیشترین آمار خرید تضمینی گندم مربوط به شهرستانهای بهشهر با ۳۱ درصد، گلوگاه با ۱۹ درصد و نکا با ۱۸ درصد تحویل این محصول به مراکز خرید است.
مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ ( مازندران، گلستان و سمنان ) با اشاره به آغاز زمان خرید گندم از کشاورزان مازندران ، گفت : خرید گندم تنها از کشاورزانی صورت می گیرد که نام آنها در سامانه پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت شده باشد .
وزارت جهاد کشاورزی برای جلوگیری از فعالیت دلالان در بخش محصولات کشاورزی ،با راه اندازی سامانه پهنه بندی سعی کرده به نوعی شناسنامه ای از میزان و نوع کشت محصولات کشاورزی را فراهم بکند.
کشاورزان براساس اطلاعاتی که در این سامانه وارد کرده اند از مزایا و خدمات جهاد کشاورزی در مراحل کشت و تولید محصولات کشاورزی خود برخوردار می شوند.
سطح زیر کشت گندم امسال در مازندران بیش از ۴۸ هزار هکتار است که از این میزان ۲۵ هزار هکتار به صورت دیم و مابقی به صورت آبی کشت می شود .
قیمت پایه خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم در سال زراعی جاری براساس ۲ درصد افت غیرمفید و ۴ درصد افت مفید ۱۳ هزار ریال تعیین شد .

 

ایرنا