کد خبر: 2994تاریخ انتشار : ۲۱:۴۷:۴۷ - سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷

رضا گرزین خبر داد: آغاز هجدهمین مسابقات ملی مهارت از هفته آینده

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران عنوان کرد: مسابقات ملی مهارت، علاوه بر جذب و نگاه داشت سرمایه‌های مهارتی و حضور آنها در میدان رقابتی جهانی المپیاد ، دریچه‌ای را به سوی روزنه‌های مهارتی جدید و جهانشمول، می‌گشاید.  به گزارش مازنی خبر ، رضا گرزین افزود: ایران عزیز امروز به خود میبالد […]

رضا گرزین خبر داد: آغاز هجدهمین مسابقات ملی مهارت از هفته آینده

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران عنوان کرد: مسابقات ملی مهارت، علاوه بر جذب و نگاه داشت سرمایه‌های مهارتی و حضور آنها در میدان رقابتی جهانی المپیاد ، دریچه‌ای را به سوی روزنه‌های مهارتی جدید و جهانشمول، می‌گشاید.

 به گزارش مازنی خبر ، رضا گرزین افزود: ایران عزیز امروز به خود میبالد که بهره‌مند از وجود جوانانی است که دست مهارت از آستین همت ، برون آورده و با انگیزه مهارتی، طرحهای نو در تعالی و پیشرفت میهن عزیزمان، درانداخته اند. هجدهمین مسابقات ملی مهارت در حالی از هفته آینده ، شروع می شود که سازمان آموزش فنی و حرفهای کشور به مانند سنوات پیشین، زیر ساختهای مناسب را جهت رقابتی بهینه و  معطوف به شبکه سازی نخبگان مهارتی در کشور در راستای تشکیل تیمی پرقدرت در مسابقات سال آینده المپیاد جهانی در روسیه ، انجام داده است . در بذل توجه به امر مسابقات ملی مهارت ، باید به توزیع چتر مهارتی و رقابتی توام با تعامل این مسابقات و پهنه متوازن و ایران شمول آن در سراسر کشور ، اشاره نمود.

وی افزود:‌ توزیع فضایی یا جغرافیایی آموزشهای فنی و حرفه ای در کشور و الگوی جدیدی که از خود ارائه می دهند، از جمله تحولات تاثیر گذار در امر آموزشهای مهارتی و غیر رسمی در کشور  است. در سنوات قبل این جغرافیای بسته از آموزشهای فنی و حرفه‌ای به نوعی به جغرافیای باز و منعطف تبدیل و طی آن تمامی مراکز استان‌‌های کشور در هر موقعیت و شرایطی دارای مراکز متعدد و با کیفیت مهارتی جهت شرکت در مسابقات ملی شدند. بنابراین رهیافت توزیع فضائی و استعانت از پایش و آمایش مسابقات ملی مهارت  در بررسی تغییر الگوهای کلاسیک  مسابقات مهارت به رویکردهای  مدرن و تمرکزگریز ، رکنی مهم در مسابقات ملی بوده است .تعاملات مهارتی استانها ، ورود بنگاههای اقتصادی و صنعتی به عنوان شرکای آموزشی و انگیزه های مهارتی کارآموزان و مربیان ، همگی عوامل خیز آموزشی در کشور  محسوب می گردند  .

او ادامه داد: جای بسی مسرت است که سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به مثابه یگانه کارگزار و هویت مهارتی کشور ، کیفیت آموزش‌های مهارتی را در عرصه های بین المللی ، اکران می‌نماید. بطور یقین این اکران علاوه بر نمود برون مرزی برای کشور ، باعث رونمایی از جوانانی می‌باشد که با کنش در میادین آموزشی و صنعتی دنیا ، چرخه توسعه و تعاملات جهانی را به حرکت در می‌آورد . بنابراین ، کارآموزان مهارتی در مسابقات جهانی مهارت ، دیپلمات‌های حرفه‌ای کشور هستند که با درخشش خود موجب تعاملات حداکثری با شرکای  بین المللی در حوزه‌های مختلف شده و باعث تسری این حوزه‌ها به حوزه‌های دگر اقتصادی، دیپلماتیک و صنعتی خواهد بود.

گرزین افزود: به طور کلی باید اذعان نمود که مسابقات ملی مهارت ، علاوه بر جذب و نگاه داشت سرمایه‌های مهارتی و حضور آنها در میدان رقابتی جهانی المپیاد ، دریچه‌ای را به سوی روزنه‌های مهارتی جدید و جهانشمول، می‌گشاید.

وی در پایان باید گفت: حضور حداکثری کارآموزان مهارتی در مسابقات ملی مهارت و تشکیل تیم ملی مهارت در مسابقات جهانی مهارت ، فضایی را برای جوانانخبره به مثابه سفرای مهارتی در عرصه های صنعتی و اقتصادی ایجاد می نماید که یکی از حلقه های مفقوده ما در عرصه مدیریت جهانی بنگاههای اقتصادی بوده است .

https://static3.ilnanews.com/thumbnail/egbkyZedvJF9/zD2ly951Lbe1X4vBXmeYxnwvBKd2o-upCBoRpuXWWQ3xVYIwBtE8SJc5CgG8w1SR1HhaeHPcWe7Z4QQxwQ5aCWFKuBKWxz5z-lZ243bXRsoE-xuDHnCGIL88GkvFaMumJy0G46XHGMHrNXlpXl5ZGfupMI8VcZGXXuOejRjZDSys4NdjIqNZJEQ6csj1vAj0d56I3r8JvKQ,/gorzin.reza01.jpg

ایلنا