کد خبر: 3042تاریخ انتشار : 14:50:46 - پنجشنبه 12 جولای 2018

فرماندار نوشهر : مبلمان شهری نوشهر مناسب نیست

مازنی خبر : فرماندارنوشهر برضرورت زیباسازی محدوده ساحلی نوشهر تاکید کرد و گفت : زیبنده این شهر گردشگرپذیر نیست که در بیشتر فصول میزبان میلیون ها مسافراست اما مبلمان شهری آن با مشکلات فراوان همراه باشد. عبدالصمد صفرنژاد اظهار داشت : دولت تسهیلات قابل توجهی در قالب ایجاد اشتغال برای این شهرستان پیش بینی کرده […]

مازنی خبر : فرماندارنوشهر برضرورت زیباسازی محدوده ساحلی نوشهر تاکید کرد و گفت : زیبنده این شهر گردشگرپذیر نیست که در بیشتر فصول میزبان میلیون ها مسافراست اما مبلمان شهری آن با مشکلات فراوان همراه باشد.

عبدالصمد صفرنژاد اظهار داشت : دولت تسهیلات قابل توجهی در قالب ایجاد اشتغال برای این شهرستان پیش بینی کرده ولی متاسفانه به علت کم کاری برخی از مسئولان شعب بانکی موفق به جذب تسهیلاتی که سهم این شهرستان بوده ، نشده ایم .

وی ادامه داد : دولت تدبیر و امید برای توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی ، عشایری و مناطق محروم کشور 120هزار میلیاردریال تسهیلات در کشور در نظرگرفته است .

صفرنژاد تصریح کرد: براساس قانون و مصوبه دولت ، این میزان تسهیلات در شهرهای زیر 10 هزار نفر با کارمزد 10 درصد و برای مناطق روستایی و عشایری با 6 درصد کارمزد و باز پرداخت پس از سه سال تنفس پیش بینی شده است.

فرماندار نوشهر گفت :‌ بیش از 8 میلیارد تومان سهم اشتغال این شهرستان بوده و پس از ساعت ها نشست و بررسی برای جذب این میزان اعتبار در نهایت 64 طرح که زمینه ساز فرصت شغلی برای 110 نفر فراهم می شود ، به تصویب رسید.

صفرنژاد افزود : تسهیلاتی که تاکنون متقاضیان جویای کار توانستند از بانک ها دریافت کنند ، نزدیک به یک میلیارد تومان است که غالبا مربوط به اشتغال روستایی و عشایری بوده و این رقم بسیارناچیز و رضایت بخش نیست .

صفرنژاد همچنین خواستار همکاری مسئولان ادارات از جمله امورتوزیع نیروی برق ، گاز و آب و فاضلاب با سرمایه گذار ساخت هتل آراز در این شهرستان شد و گفت که عملیات اجرایی این طرح از سال 95 با سرمایه گذاری بیش از 500 میلیارد تومان آغاز شده و با بهره برداری از آن زمینه شغلی برای دستکم 400 نفر فراهم می شود بنابراین نباید در روند عملیات اجرایی این طرح مشکلی ایجاد شود.