کد خبر: 31تاریخ انتشار : ۱۰:۰۱:۰۱ - سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

تصاویر / بازدید دکتر طالع از روستای لیند در سوادکوه

روفیا قلی نژاد لیندی : رییس سابق دبیرخانه شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت : اگر درست راه رفتن را انتخاب نکنیم ، در مسیری که مشخص کرده ایم به مشکل خواهیم خورد. به گزارش مازنی خبر ، دکتر مرتضی طالع ماسوله در بازدید از روستای زیبای لیند در شهرستان سوادکوه […]

تصاویر / بازدید دکتر طالع از روستای لیند در سوادکوه

روفیا قلی نژاد لیندی : رییس سابق دبیرخانه شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت : اگر درست راه رفتن را انتخاب نکنیم ، در مسیری که مشخص کرده ایم به مشکل خواهیم خورد.

به گزارش مازنی خبر ، دکتر مرتضی طالع ماسوله در بازدید از روستای زیبای لیند در شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه انتخاب محور گردشگری برای توسعه این روستا بهترین راه است ، افزود : لیند با روستائی بودنش می تواند توسعه یابد ولی اگر روزی رفتار شهری پیدا کند دیگر مورد توجه  گردشگران قرار نخواهد گرفت.

این کارشناس حوزه گردشگری با بیان اینکه فکر مناسب ، مسئولینی که به فکر اجرائی کردن فکر و ایده باشند و همچنین مردمی که پای کار باشند سه محور توسعه هستند ، اظهار داشت : در چند دهه گذشته هر جا که مردم در کنار مسئولین قرار نگرفتند موفقیت به دست نیامد.

وی ادامه داد : خستگی از گذشته تکراری و تشنگی برای آینده مطلوب توسعه را رقم می رند.

دکتر طالع که از بنیانگذاران سازمان گردشگری در کشور می باشد ، با تاکید بر اینکه جدی نگرفتن توسعه باعث شکست آن می شود ، افزود : اگر نگاه مردم یک روستا به گردشگران به عنوان مهمان باشد نه به عنوان مسافر ، آنوقت توسعه شکل می گیرد.

دکتر طالع تصریح کرد : نگاه به گردشگر به عنوان یک مشتری که باید جیبش را خالی کرد ، خیلی زود توسعه روستا بر مبنای گردشگری را با شکست مواجه می کند.

به گزارش مازنی خبر ، وی با بیان اینکه عزت دادن به گردشگر در ادامه با به دست آوردن ثروت برای روستا همراه می شود ، اظهار داشت : روستاها برای توسعه بر مبنای گردشگری نیاز به حفظ بافت روستائی و بازسازی خانه ها و اماکن بر مبنای نگاه میراث فرهنگی دارند.

دکتر طالع افزود : روستائیان بودند که بالندگی ایران را رقم زدند لذا هر وقت اراده کنند می توانند کارهای بزرگ انجام دهند.

لازم به ذکر است پیش از صحبت های دکتر طالع ، نیما قلی نژاد لیندی دهیار روستای لیند به ارائه گزارشی از ظرفیت های این روستا پرداخت.

*** روستای لیند در ۵ کیلومتری شهر آلاشت در شهرستان سوادکوه مازندران و در ارتفاع ۲۱۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد.  این روستا دارای ظرفیت های کم نظیری در حوزه گردشگری می باشد که سالانه از گردشگران زیادی میزبانی می کند.