کد خبر: 3396تاریخ انتشار : ۹:۳۹:۰۹ - یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷

عضو شورای اسلامی شهر ساری: شهرداری متولی ساخت مسجد جامع نیست

عضو شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه مدیریت بحران در نظام بودجه ای شهرداری پیش بینی نشده است ادامه داد: متولی ساخت این مسجد سازمان گردشگری و میراث فرهنگی استان است . به گزارش مازنی خبر ، کوروش یوسفی در جلسه علنی شورای شهر ساری با اشاره به کسب رتبه جهانی الپمیاد ریاضی توسط […]

عضو شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه مدیریت بحران در نظام بودجه ای شهرداری پیش بینی نشده است ادامه داد: متولی ساخت این مسجد سازمان گردشگری و میراث فرهنگی استان است .

به گزارش مازنی خبر ، کوروش یوسفی در جلسه علنی شورای شهر ساری با اشاره به کسب رتبه جهانی الپمیاد ریاضی توسط جوان ساروی اظهار داشت: با توجه به اینکه این اینکه این پیروزی اتفاق بسیاری مهم در مرکز استان بوده اما جزء شورا و شهرداری هیچ دستگاه فرهنگی دیگر از او استقبال نکردند.

وی “مشتری مداری ” را از رویکردهای مهم شورا دانست و افزود: طی ماههای خرداد و تیر ۴۶۷ نفر از شهروندان به شورای شهرمراجعه کردند که از این تعداد ۳۴۶ نفر مرد و ۱۴۱ نفر زن بودند.

عضو شورای اسلامی شهر ساری اهم مشکلات مراجعین به شورای شهر را اینچنین توضیح داد: از این تعداد مراجعه قریب به ۷۰ درصد مربوط به اشتغال، ۱۰ درصد مالی و مابقی سایر مشکلات بوده است.

وی با ورود به مبحث حاشیه نشینی آن را از مشکلات و معضلات جامعه عنوان و اعلام اینکه ۷ درصد از جمعیت شهری حاشیه نشین هستند و افزود: بسیاری از ناهنجاری ها ناشی از حاشیه نشینی است که مکان خلوت برای بزهکاران تلقی می شود ؛ اما دستگاه های فرهنگی نسبت به این مسئله مهم بی تفاوت هستند.

یوسفی با اشاره به ” طرح تفکیک زباله ” گفت: تنها ۱۲ درصد از همشریان ما در مرکز مازندران این طرح را اجرا می کنند این میزان برای مرکز استان که الگوی طرح تفکیک زباله است ؛ کم است.

وی در بخش دیگر از سخنانش به آتش سوزی مسجد جامع ساری اشاره کرد و توضیح داد: برخی از دستگاه ها بر این باورند که ساخت این مسجد باید از سوی شهرداری ساری صورت گیرد این در حالی است که بر اساس قانون ،شهرداری نمی تواند در سال ۹۷ برای اجرای این کار اعتبار در نظر بگیرد؛ کسی از شهرداری انتظار ساخت مسجد جامع را نداشته باشد.

یوسفی با بیان اینکه مدیریت بحران در نظام بودجه ای شهرداری پیش بینی نشده است ادامه داد: متولی ساخت این مسجد سازمان گردشگری و میراث فرهنگی استان است .

https://static1.ilna.ir/thumbnail/tAxpsYKpJmtE/zD2ly951Lbe1X4vBXmeYxnwvBKd2o-upCBoRpuXWWQ3xVYIwBtE8SJc5CgG8w1SR1HhaeHPcWe7Z4QQxwQ5aCfi6dTbXyR2dvzNA1A_oYcME-xuDHnCGIL88GkvFaMum47ALmFKJqrHBnhR0v72AGj6xjrzIJC96XuOejRjZDSys4NdjIqNZJEQ6csj1vAj0hEY0XUF8ZCw,/NewsImage95473933.jpg

 

ایلنا