کد خبر: 3537تاریخ انتشار : ۹:۰۵:۲۱ - شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷

چرائی‌های باخت نساجی / از اظهار نظرهای بی‌مورد تا بی‌تجربگی نکونام

اختصاصی مازنی خبر / گروه ورزشی : نماینده فوتبال مازندران در اولین‌ گام مسابقات لیگ برتر با دست خالی زمین مسابقه را ترک کرد. به گزارش مازنی‌خبر ؛ شاگردان جواد نکونام در صورتی در حضور ۱۲هزار هوادار عاشق ، در برابر ذوب آهن اصفهان شکست خوردند که سبک بازی و عملکرد آنها نشان می‌دهد فاصله […]

چرائی‌های باخت نساجی / از اظهار نظرهای بی‌مورد تا بی‌تجربگی نکونام

اختصاصی مازنی خبر / گروه ورزشی : نماینده فوتبال مازندران در اولین‌ گام مسابقات لیگ برتر با دست خالی زمین مسابقه را ترک کرد.

به گزارش مازنی‌خبر ؛ شاگردان جواد نکونام در صورتی در حضور ۱۲هزار هوادار عاشق ، در برابر ذوب آهن اصفهان شکست خوردند که سبک بازی و عملکرد آنها نشان می‌دهد فاصله بسیاری با کیفیت تیم‌های لیگ برتری دارند و باید تغییرات اساسی در ساختار تیمی و فنی خود ایجاد کنند.

جواد نکونام که در زمان بازیگری جز بازیکنان سطح اول فوتبال آسیا محسوب می‌شد سرمربیگری را با تیم‌های مازندرانی لیگ دسته اول در فصل گذشته آغاز کرد و در بازی با ذوب‌آهن اولین تجربه سرمربی‌گری خود در لیگ برتر را هم تجربه نمود و مطمئنا بعد از بازی به این نتیجه رسید که سطح کیفی و فنی مسابقات لیگ برتر با لیگ دسته اول از زمین تا آسمان فاصله دارد.

حسین مسگرساروی کاپیتان سابق تیم ملی و باشگاه نساجی که بازی نساجی و ذوب‌آهن را از جایگاه ویژه نظاره می‌کرد به نکته مهمی اشاره نمود که می‌تواند کلاس درس رایگانی برای نکونام باشد. وی تاکید کرد کیفیت مناسب زمین استادیوم وطنی برای بسیاری از تیم‌های لیگ برتری یک زمین مسابقه ایده‌آل است زیرا بسیاری از تیم‌های لیگ برتر مانند ذوب‌آهن، استقلال، پرسپولیس، سپاهان، تراکتورسازی، سایپا، پیکان، فولاد و … به دنبال ارائه فوتبال زیبا و باکیفیت هستند و اگر نساجی در این زمین در برابر حریفانش بازی فنی و باکیفیت و به قول معروف لیگ برتری ارائه ندهد در پایان موفق نخواهد بود.

این موضوع از آن جهت قابل تامل است که سبک بازی نساجی در برابر ذوب‌آهن همان شیوه بازی در لیگ دسته اول بود و در پایان نساجی نتوانست با امتیاز زمین بازی را ترک کند.

نکته دیگر اینکه با آمدن صادق بارانی بازیکن فصل پیش پیکان به زمین بازی ، تا حدودی ریتم بازی نساجی تغییر کرد و این تیم توانست پاس‌های بیشتری را در میانه میدان به ثبت برساند.

حال اینکه چرا این خرید عالی نساجی باید از ابتدای مسابقه روی نیمکت بنشیند معلوم نیست!

اما نکته دیگری که باعث شد شب قبل از بازی حواشی بسیاری را ایجاد کند اظهار نظر نکونام در مورد استادیوم شهید وطنی و نادیده گرفتن عملکرد بی‌نظیر مسئولین در آماده کردن محل مسابقه بود.

هر چند صنیعی‌فر مالک باشگاه نساجی از تذکر به نکونام برای ورود نکردن به اینگونه مسائل سخن گفت اما اظهارنظر بی‌مورد نکونام در کنفرانس پیش از بازی و ناسپاسی از مسئولین و حمله به آنها باعث ایجاد حواشی برای تیم محبوب مازندران گردید.

در هر صورت به نظر می‌رسد جواد نکونام در بازی‌های آینده پیش از آنکه از هاشمی‌نسب بخواهد بازیکنان را در جریان بازی از خواب بیدار کند ، می‌بایست خودش را از خواب بیدار کرده و ضمن ورود نکردن به مسائل نامرتبط با کارش ، کیفیت فنی تیمش را ارتقا دهد.

بی‌شک در این صورت نساجی با حمایت هواداران عاشقش می‌تواند هر حریفی را در استادیوم وطنی شکست دهد حتی پرسپولیس و استقلال!