کد خبر: 36تاریخ انتشار : 10:03:34 - سه شنبه 15 مه 2018

استاندار مازندران: پای حرفم ایستاده ام

استاندار مازندران گفت : کارگری شغلی شریف و افتخارآفرین است. به گزارش مازنی خبر ، مهندس محمد اسلامی در دیدار با جامعه کارگری استان مازندران ضمن تبریک فرا رسیدن هفته کارگر ، اظهار داشت : اگر جامعه کارگری نباشد زندگی به جریان نمی افتد زیرا چیزی در کشور تولید نمی شود. وی ادامه داد : […]

استاندار مازندران گفت : کارگری شغلی شریف و افتخارآفرین است.

به گزارش مازنی خبر ، مهندس محمد اسلامی در دیدار با جامعه کارگری استان مازندران ضمن تبریک فرا رسیدن هفته کارگر ، اظهار داشت : اگر جامعه کارگری نباشد زندگی به جریان نمی افتد زیرا چیزی در کشور تولید نمی شود.

وی ادامه داد : کارگر است که می تواند یک سرمایه را شکوفا و یا نابود کند لذا نقش و سهم کارگران تعیین کننده می باشد.

نماینده عالی دولت در استان مازندران با بیان اینکه اگر وجدان و ایمان کارگر قوی باشد ، کارفرمای نادرست نیز به خط راست هدایت می شود ،افزود : ما متاسفانه با یک ضایعه فرهنگی در جامعه روبرو هستیم که به دلیل رقابت نابرابر و نفوذ کالای خارجی ایجاد شده است لذا برخورد با این ضایعه یک جنگ به حساب می آید.

استاندار مازندران تصریح کرد : اگر کارخانه ای تعطیل شود اولین قشری که آسیب می بینند کارگران هستند لذا حمایت از کالای ایرانی برای جلوگیری از کارخانجات ضروری است.

اسلامی با تاکید بر اینکه ایجاد وجدان مشترک و به هم پیوسته در محیط کار باید توسط کارگران شکل بگیرد ، اظهار داشت : جامعه کارگری باید جهت رونق تولید و اثربخشی کیفیت و اعتماد سازی در جامعه به وجدان بیدار ، اثربخش و یکپارچه توجه نماید.

به گزارش مازنی خبر ، استاندار مازندران ادامه داد : تداوم و پایدار ماندن اشتغال با افزایش کیفیت محصولات تولیده شده ارتباط دارد.

وی با بیان اینکه دولت برای تولیدکننده ارزش بسیاری قائل است و به دنبال گره گشائی در واحدهای تولیدی می باشد ، افزود : باید در این رقابت نابرابر ، تولید داخلی را رشد دهیم.

اسلامی اظهار داشت : اگر غفلت کنیم که البته در گذشته غفلت کردیم ، همه ی ظرفیت های موجود هم از بین می رود.

نماینده عالی دولت در استان مازندران با بیان اینکه برای حمایت از تولید کننده به سه اصل اهلیت سرمایه گذار ، نیاز مردم در بازار و استقرار واحدهای تولیدی در مکان مناسب توجه داریم ، ادامه داد : پایدار نگه داشتن اشتغال و تولید حرف مهمی است که زده ایم و پای آن هم ایستاده ایم.

به گزارش مازنی خبر ، استاندار مازندران با تاکید بر اینکه با نگاه مثبت دکتر روحانی در سال جدید شاهد حمایت بیشتر از تولیدکنندگان داخلی خواهیم بود ، افزود: دولت با ارائه تسهیلات ارزان قیمت به دنبال شکوفاسازی ظرفیت های مغفول مانده است.

اسلامی ادامه داد : به دنبال افزایش صادرات مازندران به ۳ میلیارد دلار تا پایان برنامه ششم هستیم .

استاندار مازندران با تاکید بر اینکه مدیران باید قدم ها را بلندتر بردارند ، افزود : برای تحقق برنامه ها نیاز به دوندگی بیشتر مدیران و مسئولین است .

اسلامی با بیان اینکه به دنبال سرمایه گذاری دارای اهلیت برای کارخانه نساجی قائم شهر می باشد ، اظهار داشت : کارگران باعث عزتمندی و یا نابودی یک کارخانه می شوند لذا گاهی تجمعات کارگری باعث ضربه زدن به برند یک کارخانه نیز می شود.

به گزارش مازنی خبر ، استاندار مازندران با تاکید بر اینکه دولت به کسی نذر نمی دهد ، افزود : همه کسانی که در سال های گذشته زمین و وام ارزان قیمت گرفتند ولی به تعهدات خود عمل نکردند بدانند به بانک ها نامه خواهم زد تا وام را به نرخ روز از آنها دریافت کنند.

وی در پایان با اشاره به بحران آب در کشور ، تصریح کرد : در واحدهای صنعتی آب باید بازچرخانی شود تا با بحران کم آبی مقابله شود.