کد خبر: 3625تاریخ انتشار : ۱۵:۲۳:۰۶ - دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷

چه زمانی قطار تغییرات استاندار مازندران به حوزه‌های اقتصادی و صنعتی خواهد رسید!؟

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه : روزی که دولت دکتر سیدمحمد خاتمی به پایان رسید ، به دریابان علی شمخانی (وزیر دفاع دولت های هفتم و هشتم از سال ۷۶ تا ۸۴) پیغام دادند که محمود احمدی نژاد رئیس جمهور جدید تنها بر روی شما از کابینه دولت اصلاحات نظر مثبت دارد و می […]

چه زمانی قطار تغییرات استاندار مازندران به حوزه‌های اقتصادی و صنعتی خواهد رسید!؟

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه : روزی که دولت دکتر سیدمحمد خاتمی به پایان رسید ، به دریابان علی شمخانی (وزیر دفاع دولت های هفتم و هشتم از سال ۷۶ تا ۸۴) پیغام دادند که محمود احمدی نژاد رئیس جمهور جدید تنها بر روی شما از کابینه دولت اصلاحات نظر مثبت دارد و می خواهد با شما همکاری کند. شمخانی که مرد گرم و سرد چشیده ای بود به این پیشنهاد اینگونه پاسخ داد که بنده ۸ سال در مسئولیت وزارت دفاع اگر ایده و توانی داشتم به معرض نمایش گذاشتم لذا باید فرصت خدمت برای افرادی آماده شود که ایده های بهتر و توان بیشتری دارند.

به نظر می رسد امروز این تفکر می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات اداری و ساختاری در کشور و به خصوص استان مازندران باشد و بهتر است مهندس محمد اسلامی استاندار دولت دوازدهم در مازندران با اتمام بازه زمانی سخنرانی‌هایش ، در بازه جدیدی با عنوان عمل به شعارها ، مدیران تازه نفس و دارای ایده را جایگزین مدیران امتحان پس داده و خسته در حوزه های اقتصادی و صنعتی نماید.

شاید بهتر باشد استاندار در این پروسه ، از حوزه معاونت اقتصادی خود در استانداری شروع کند. حوزه ای که در طول فعالیت ربیع فلاح هم به فعالیت می پرداخت و خوب یا بد بعد از گذشت چندین سال نیاز به خون تازه را بیش از هر زمان دیگری احساس می کند.

عملکرد حوزه اقتصادی استانداری مازندران به خصوص معاون استاندار ، با آن اوضاع مالی دولت یازدهم که نرخ تورم کاهش یافته بود ، جای انتقاد بسیاری داشت حال که امروز مازندران مانند دیگر استان های کشور با بحران و آشفتگی اقتصادی روبروست و نرخ دلار و طلا هر روز افزایش می یابد ، مطمئناً با چالش های جدی روبه رو خواهد شد لذا نیاز است افراد متخصص تر و کاربلدتر و در عین حال افراد تازه نفس تر وارد چرخه مدیرتی این حوزه شوند.

حوزه دیگری که استاندار مازندران مطمئناً روی آن مطالعه بسیاری در طول تقریباً یک سال اخیر انجام داده ، حوزه مدیران صنعتی در مازندران است.

مدیران کل صمت (صنعت، معدن و تجارت) و شهرک های صنعتی طی سال های گذشته بارها تا آستانه خداحافظی پیش رفتند و هر بار نیروئی آنها را در جایشان تثبیت کرد !‌ ولی اکنون به نظر می رسد با توجه به مشکلاتی که واحدهای تولیدی در استان به آن دچار شده اند در این برهه زمانی نیازمند جایگزینی مدیرانی پابه کارتر به جای آنها احساس می شود.

حدود یک سال از حضور محمد اسلامی در مازندران می گذرد .

این یادداشت از آن جهت به رشته تحریر درآمد زیرا احساس می شد در این برهه زمانی ، درسی که شمخانی در پایان دولت آقای خاتمی به مدیران داد باید برای اسلامی و اسلامی ها بار دیگر قرائت شود. درسی که اگر مدیران کم خاصیت به آن عمل کنند و جای خود را به مدیران کاربلد، تازه نفس، جهادی، متخصص و دلسوزتر بدهند مطمئناً وضعیت استان مازندران بهبود پیدا خواهد کرد.

باید منتظر ماند و دید چه زمانی اسلامی قطار تغییراتش را به سمت حوزه های اقتصادی و صنعتی مازندران خواهد برد!؟

  1. ناشناس گفت:

    کو گوش شنوا