کد خبر: 3799تاریخ انتشار : ۹:۲۴:۰۸ - یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران خبر داد: ۳۵ ورزشکار مازندرانی به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ می‌روند

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران اعلام کرد: ۳۵ ورزشکار مازندرانی به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ می‌روند. به گزارش مازنی خبر ؛ حبیب حسین‌زادگان در خصوص برنامه‌های اداره کل ورزش و جوانان مازندران برای حضوری موفق در رقابت‌های آسیایی ۲۰۱۸ بیان داشت: از ۵۰۰ روز قبل از این پیکارها ستاد ویژه بازی‌های آسیایی در اداره کل ورزش […]

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران خبر داد: ۳۵ ورزشکار مازندرانی به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ می‌روند

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران اعلام کرد: ۳۵ ورزشکار مازندرانی به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ می‌روند.

به گزارش مازنی خبر ؛ حبیب حسین‌زادگان در خصوص برنامه‌های اداره کل ورزش و جوانان مازندران برای حضوری موفق در رقابت‌های آسیایی ۲۰۱۸ بیان داشت: از ۵۰۰ روز قبل از این پیکارها ستاد ویژه بازی‌های آسیایی در اداره کل ورزش و جوانان مازندران تشکیل شد که وظیفه‌اش پشتیبانی‌های انگیزشی و فنی برای یکایک قهرمانانی بود که در این پیکارهای بزرگ آمادگی حضور داشتند.

وی تصریح کرد: در ابتدا پس از جلسات پردامنه با هیات‌های ورزشی فهرستی از ورزشکاران پر امید مازندران برای شرکت در بازی‌ها تهیه شد و سپس بر اساس اهمیت و اولویت رشته‌ها و قهرمانان برای حضور موفق آنان برنامه‌ریزی شد.

حسین‌زادگان با اشاره به اشتیاق مردم مازندران به نمایش درخشان ورزشکاران خود در بازی‌های آسیایی عنوان داشت: خوشبختانه ۳۵ ورزشکار استان مجوز همراهی تیم ملی را به‌دست آوردند که در کنار مربیان و داوران قریب به ۴۰ مازندرانی کاروان پرغرور جمهوری اسلامی ایران را در هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی همراهی می‌کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران با قیاس حضور کمی قهرمانان این دیار در کاروان بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ گفت: در دوره پیشین ۲۶ ورزشکار استان به این رویداد در اینچئون ۲۰۱۴ اعزام شده بودند که علاوه بر برتری کمی انتظارمان بر این است که از نظر کیفی نیز عملکرد مطلوبی داشته باشند و بهترین دستاورد را برای ایران اسلامی به‌دست آورند.

حسین‌زادگان تاکید کرد: این میزان پیشرفت را در تعدد رشته‌ها و شهرستان‌های دارای ورزشکار در بازی‌های آسیایی نیز می‌توان دید به گونه‌ای که در این دوره از ۱۶ رشته و ۱۰ شهرستان ورزشکار داریم در حالیکه در دوره پیشین از ۱۵ رشته و ۹ شهرستان در قالب کاروان ایران اعزام شده‌اند.

وی گفت: در کاروان ایران نفرات شناخته شده‌ای از مازندران نظیر بهداد سلیمی و حسن یزدانی، دو فاتح المپیک در رشته‌های وزنه‌برداری و کشتی، نیز شرکت دارند که انتظار می‌رود تعداد مدال‌های طلای ورزش استان نیز قابل ملاحظه باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران تدارکات را برای تیم های اعزامی مناسب خواند و گفت: تلاش وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک همسو و یکجانبه بوده و بی شک هیچگاه چنین هماهنگی پیش از یک رویداد معظم در ورزش ایران به چشم نخورده است که می تواند زمینه حضوری موفق توسط دلاوران کشورمان در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ باشد.

حسین زادگان در پایان گفت: همراهی مشوقانه مهندس اسلامی استاندار مازندران مایه قوت قلب جامعه ورزش است که به یقین در صورت کسب نشان های ارزشمند، قدردانی مناسبی هم تدارک دیده خواهد شد تا از افتخار آفرینانی که برای همیشه نام شان در تاریخ ثبت خواهد شد تجلیل کرده باشیم.