کد خبر: 3811تاریخ انتشار : ۱۶:۴۰:۴۹ - یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷

اعلام حمایت جامعه کارگری از وزیر کار / دریابیگی: روز چهارشنبه جلوی مجلس تجمع خواهیم کرد

اختصاصی مازنی خبر / گروه اجتماعی: تشکل های کارگری استان مازندران در جلسه ای فوق العاده ضمن اعلام حمایت از تداوم حضور دکتر علی ربیعی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، به نمایندگان مجلس هشدار دادند در صورت استیضاح ربیعی ، پاسخ محکمی به آنها خواهند داد. دبیر اجرائی خانه کارگر استان مازندران […]

اعلام حمایت جامعه کارگری از وزیر کار / دریابیگی: روز چهارشنبه جلوی مجلس تجمع خواهیم کرد

اختصاصی مازنی خبر / گروه اجتماعی: تشکل های کارگری استان مازندران در جلسه ای فوق العاده ضمن اعلام حمایت از تداوم حضور دکتر علی ربیعی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، به نمایندگان مجلس هشدار دادند در صورت استیضاح ربیعی ، پاسخ محکمی به آنها خواهند داد.

دبیر اجرائی خانه کارگر استان مازندران اظهار داشت: امروز منافع کارگران و بازنشستگان در وحدت و همدلی است.

به گزارش مازنی خبر ، «نصرالله دریابیگی» در جلسه فوق العاده تشکل های کارگری مازندران با تاکید بر اینکه کارگران برای کسب درآمد شرافتمندانه تلاش می کنند ، افزود: امروز عده ای در مجلس شورای اسلامی نشسته اند و به نام کارگر می خواهند کام کارگران و بازنشستگان را تلخ و کام خودشان را شیرین کنند.

عضو کانون عالی کارگران بازنشسته کشور ادامه داد: استیضاح علی ربیعی در واقع نه گفتن به جریان کارگری و مستضعف کشور می باشد.

دریابیگی با بیان اینکه نمایندگان مجلس در بحث استیضاح وزیر کار ، به خواسته ی تشکل های کارگری توجه کنند ، تصریح کرد: بعضی نمایندگان مجلس مواردی را برای برکناری علی ربیعی مطرح کرده اند که اصلاً در حوزه اختیارات وزیر کار نیست.

این فعال جامعه کارگری افزود: جامعه کارگری از نمایندگانی که استیضاح وزیر کار رای دهند ، در انتخابات آینده دیگر حمایت نخواهد کرد.

به گزارش مازنی خبر ، دریابیگی با تاکید بر اینکه علی ربیعی از ابتدای انقلاب تا به امروز در کنار جامعه کارگری ایستاده و مورد تائید امام راحل (ره) بوده است، اظهار داشت: ما بر عملکرد آقای ربیعی انتقاد داریم ولی به کنار گذاشتن او راضی نیستیم زیرا عده ای می خواهند با استیضاح وی ، فرد مورد نظرشان را بر صندلی وزارت کار بنشانند و بر اموال کارگران در سازمان تامین اجتماعی چنگ بیاندازند.

رئیس هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته مازندران ادامه داد: مشکلات ایجاد شده در مورد درمان ، خصوصی سازی و ضعف تولید در کشور ارتباطی به وزیر کار ندارد و مربوط به وزرای دیگر است .

دریابیگی با بیان اینکه روند استیضاح وزیر کار قانونی نیست ، افزود: رئیس مجلس باید بگوید چرا در بحث استیضاح آقای ربیعی ابتدا موضوع در کمیسیون مربوطه مطرح نشد و یکباره به صحن برده شد ولی در مورد استیضاح وزیر کشور ایشان ماله کشی کردند و در همان کمیسیون موضوع را جمع کردند؟

وی تصریح کرد: ما می گوئیم دولت چرا همسان سازی حقوق ها و درمان رایگان را اجرا نمی کند آقایان می آیند تنها وزیر مرتبط به قشر پایین و فقیر جامعه را استیضاح می کنند.

به گزارش مازنی خبر ، این فعال جامعه کارگری ادامه داد: تمامی تشکل های کارگری ایران روز چهارشنبه روبروی مجلس تجمع خواهند کرد و اجازه استیضاح وزیر کار را به بعضی نمایندگان نخواهند داد.

http://uupload.ir/files/wyg7_009009.jpg