کد خبر: 3826تاریخ انتشار : ۱۷:۵۱:۵۶ - یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تاکید کرد: آمار زیرمیزی در مازندران کاهش یافت / اقبال دانشجویان به سمت رشته‌های پزشکی افزایش یافت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید بر افزایش شاخص سلامت در استان، گفت: اقبال دانشجویان به سمت رشته‌های پزشکی افزایش یافته است. به گزارش مازنی خبر ، «سید عباس موسوی» در مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه سلامت در ساری اظهار داشت : رسانه‌ها نقش مهمی در اطلاع‌رسانی و آگاهی دادن به جامعه دارند که […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تاکید کرد: آمار زیرمیزی در مازندران کاهش یافت /  اقبال دانشجویان به سمت رشته‌های پزشکی افزایش یافت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید بر افزایش شاخص سلامت در استان، گفت: اقبال دانشجویان به سمت رشته‌های پزشکی افزایش یافته است.

به گزارش مازنی خبر ، «سید عباس موسوی» در مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه سلامت در ساری اظهار داشت : رسانه‌ها نقش مهمی در اطلاع‌رسانی و آگاهی دادن به جامعه دارند که تلاش داریم تعامل میان رسانه و حوزه سلامت را افزایش دهیم تا با همدلی مشکلات را سپری کنیم.

وی با تاکید بر اینکه زیر میزگیری پزشکان در مازندران کاهش یافته است ، اظهار داشت : تا پیش از اجرای طرح تحول نظام سلامت دریافت زیرمیزی به صورت مرسوم در مراکز درمانی حتی بیمارستان های دولتی وجود داشت ، ولی با اجرای این طرح دریافت ، زیرمیزی گیری روند کاهشی زیادی یافته و به سمت صفر شدن شیب دارد.

موسوی گفت : اگرچه احتمال می رود همچنان برخی پزشکان زیرمیزی دریافت کنند ، ولی آمارشان نسبت قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت ناچیز است ، و دانشگاه علوم پزشکی مازندران هم بشدت با زیرمیزی بگیران در مراکز درمانی دولتی برخورد و متخلفان را به دستگاه قضایی معرفی خواهد کرد.

وی در عین حال تاکید کرد که شاکیان پرونده های زیرمیزی باید در این ارتباط اسناد محکمه پسندی ارائه کنند تا هم بتوان با طرح در دستگاه قضایی با متخلف برخورد و هم حیثیت قاطبه جامعه پزشکان را حفظ کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران همچنین اظهار داشت : اگر چه در مورد زیرمیزی مسایلی در جامعه مطرح می شود، ولی اسناد معتبر محکمه پسندی که بتوان آن را برای برخورد قانونی با متخلف ارایه کرد، به دانشگاه نمی رسد.

وی از مردم خواست هر گونه اسناد زیرمیزی گیری پزشکان را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهند تا با متخلفان برخورد شود.

موسوی همچنین گفت که دانشگاه علوم پزشکی مازندران از تیپ ۲ به تیپ ۱ ارتقاء پیدا کرد که نشان از کارکرد علمی بالا این دانشگاه دارد.

وی افزود: دانشگاه‌های علوم پزشکی، آموزش عالی سلامت را مدیریت می‌کنند که حوزه فعالیت گسترده ای دارند خدمات بهداشتی درمانی غذا و دارو فعالیت وسیعی دارند.

موسوی بیان کرد: در اقصی نقاط استان ، خانه و مراکز بهداشتی داریم که همچنان در حال افزایش است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران همچنین تصریح کرد: اقبال دانش آموزان به رشته‌های تجربی و پزشکی بیش از پیش است که باید تدبیری در این زمینه اندیشیده شود.

وی با اشاره به جایگاه مهم و قرارگرفتن دانشگاه علوم پزشکی مازندران بین دانشگاه های برتر جهان اسلام، گفت: خوشبختانه در رده بندی میان ده دانشگاه برتر جهان اسلام دانشگاه علوم پزشکی مازندران رتبه نهم را کسب کرد که جایگاه بسیار مناسبی است.

موسوی همچنین با گرامیداشت روز خبرنگار و اهمیت این حرفه اظهار داشت: باید به این حرفه مهم و تاثیرگذار بیش از گذشته بپردازیم.